Trwa ładowanie...
d25ctba

Zniszczył przystanek bo "był zdenerwowany"

Zarząd Transportu Miejskiego wydaje rocznie setki tysięcy złotych na naprawę przystanków
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zniszczył przystanek bo "był zdenerwowany"
d25ctba

Do strażników miejskich patrolujących w środę po południu Aleje Ujazdowskie podeszli dwaj przechodnie i poinformowali, że przed chwilą wandal zniszczył przystanek autobusowy. - informuje straż miejska.

Świadkowie wskazali oddalającego się w kierunku ulicy Wiejskiej mężczyznę, który miał być sprawcą dewastacji. Po chwili młody człowiek został ujęty przez strażników. Przyznał się do winy a na pytanie dlaczego zniszczył przystanek odpowiedział, że zrobił to, "ponieważ się zdenerwował". "Nerwus" trafił już w ręce policji.

Naprawa szkód co roku kosztuje miasto setki tysięcy złotych – te pieniądze można byłoby przeznaczyć na przykład na montaż kolejnych nowoczesnych wiat.

d25ctba

Prawie codziennie „ofiarami” wandali i "zdenerwowanych" padają przystanki komunikacji miejskiej. Tylko w zeszłym roku słupki przystankowe były wyrywane i niszczone 8650 razy. Chuligani wybili też 842 szyby i 2976 razy uszkodzili wiaty. Na przystankach zniszczone zostały 8422 rozkłady jazdy. Naprawa tych wszystkich szkód kosztowała prawie 684 000 złotych.

Podobną liczbę zniszczeń ZTM odnotowuje co roku – w 2012 r. było wprawdzie nieco mniej przypadków uszkodzonych wiat (2785), ale za to więcej uszkodzeń słupków (9562) i rozkładów (7854). Za pieniądze przeznaczone na usuwanie szkód naprawy można byłoby zamontować kilkadziesiąt nowych wiat.

Przeczytajcie też: Izabella C. nie stawiła się na badania psychiatryczne!

Podziel się
d25ctba

Podziel się opinią

Share

d25ctba

d25ctba