Trwa ładowanie...
d3vwgig

Znowu mieliśmy ulicę Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. "To naklejki"

Zamieszanie z ulicą Lecha Kaczyńskiego trwa. Mimo że w połowie lutego zniknęła, a na jej miejsce powróciła ul. Armii Ludowej, nie wszyscy pogodzili się z tą decyzją. Ktoś zasłonił czternaście tablic z nazwą ulicy naklejkami z imieniem prezydenta, który zginął w katastrofie smoleńskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na chwilę zmieniono nazwę ulicy Armii Ludowej
Na chwilę zmieniono nazwę ulicy Armii Ludowej (PAP, Fot: Piotr Nowak)
d3vwgig

To nie był demontaż ani zniszczenie. Ktoś jednak "dopuścił się samowolki". Na tablice z nazwą ulicy Armii Ludowej umieścił naklejki "ul. Lecha Kaczyńskiego". Jak powiedziała Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich, drogowcy przyjechali na miejsce, by przywrócić właściwy wygląd tablicom.

O sprawie informuje portal tvn.warszawa.pl. Jak podaje, zaklejono aż 14 tablic - przy ulicach: Waryńskiego, Polnej, Mokotowskiej i Sempołowskiej.

Zobacz też: Ulica Lecha Kaczyńskiego. Gruzini uhonorowali polskiego prezydenta

d3vwgig

Problematyczna nazwa ulicy

Przypomnijmy, że po zarządzeniu wojewody mazowieckiego, w połowie marca 2018 roku w Warszawie zamontowano tablice z nazwą ul. Lecha Kaczyńskiego. Sprzeciwili się temu jednak radni Warszawy z Platformy Obywatelskiej i zaskarżyli decyzję wojewody do sądu administracyjnego ws. 47 nazw ulic. I postawili na swoim.

W lutym tablicę z imieniem byłego prezydenta zmieniono ponownie na aleję Armii Ludowej. Zdecydował o tym sąd w grudniu 2018 roku - podtrzymał uchylenie zarządzenia wojewody mazowieckiego o zmianie alei Armii Ludowej na ulicę Kaczyńskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3vwgig

Podziel się opinią

Share
d3vwgig
d3vwgig