Trwa ładowanie...

Znowu wyremontują TĘCZĘ. "A może powinna cały czas płonąć?"

ZOM ogłosił kolejny przetarg. Nowe kwiaty mają powstać podczas warsztatów z autorką instalacji

Share
Znowu wyremontują TĘCZĘ. "A może powinna cały czas płonąć?"
d274e1u

Zarząd Oczyszczania Miasta ogłosił przetarg na rekonstrukcję oraz konserwację Tęczy, która stoi na pl. Zbawiciela. Prace remontowe bedą polegać usunięciu zniszczonej powłoki z sztucznych kwiatów oraz siatki metalowej, wykonaniu zabezpieczenia antykorozyjnego oraz przeciwpożarowego stalowej konstrukcji, a także dostarczeniu materiałów na warsztaty, które będzie organizować Instytut Adama Mickiewicza a nadzorować autorka projektu. Zadaniem warsztatów będzie przygotowanie sztucznych kwiatów do instalacji na konstrukcji. Prace dotyczące bieżącej konserwacji instalacji TĘCZA polegać będą z kolei na corocznym jednorazowym myciu przedmiotowej instalacji, przechowaniu zapasu kwiatów wytworzonych w trakcie warsztatów, uzupełnianiu drobnych ubytków w powłoce z sztucznych kwiatów.

Podziwiamy cierpliwość ZOMu - w końcu tęcza płonęła już cztery razy (trzy razy została podpalona, raz zapaliła się od sylwestrowych fajerwerków) i wiele osób zastanawia się, czy kolejne remonty tej instalacji w ogóle mają sens - a jeśli tak, to czy nie należałoby wymienić konstrukcji na taką, której nie da się podpalić.

d274e1u

Jeden z naszych Czytelników w nadesłanym liście proponuje jeszcze coś innego:* "A może TĘCZA powinna płonąć cały czas, skoro warszawiacy tak często ją podpalają? Można by, zamiast kwiatów, zamontować na TĘCZY udające ogień sztuczne płomyki w tęczowych kolorach. Może to zakończyłoby spór o to, czy instalacja z pl. Zbawiciela powinna zostać czy zniknąć, a przeciwnicy codziennie mogliby napawać się widokiem znienawidzonej TĘCZY stojącej w płomieniach?"*

Co myślicie o takim pomyśle?

d274e1u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d274e1u
d274e1u