Trwa ładowanie...
d1czt7h

Zobacz stację metra Stadion Narodowy!

W niedzielę 18 maja 2014 r. kolejny dzień otwarty na II linii metra
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zobacz stację metra Stadion Narodowy!
d1czt7h

W tym roku warszawiacy mieli już okazję, aby zobaczyć dwie nowe stacje metra - C9 Rondo Daszyńskiego i C10 Rondo ONZ. W niedzielę 18 maja br. *z kolei miasto st. Warszawa wraz z Metrem Warszawskim Sp. z o.o. i AGP Metro Polska S.C. zapraszają do obejrzenia stacji *C14 Stadion Narodowy. Podobnie jak podczas wcześniejszych edycji, uczestnicy wycieczek będą mieli niepowtarzalną okazję do wykonania pamiątkowych zdjęć.

Ta stacja wyróżnia się pod względem budowlanym i wykończeniowym. Są tu schody, których stopnie wykonane zostały ze specjalnie szlifowanego kamienia. Okładzina z czarnego, polerowanego kamienia – jednego z wiodących elementów ozdobnych stacji - montowana jest również na krawędziach konstrukcji stałych i ruchomych schodów. Zobaczyć tu już można pierwsze elementy szklanych balustrad, którymi zabezpieczone będą schody ruchome od zewnątrz.

Nad peronem z kolei pojawiły się elewacje sufitowe – zielone kubiki. Na ścianach zatorowych zamontowane zostaną wkrótce panele z grafikami Wojciecha Fangora. Znany na całym świecie polski artysta przygotował dla każdego przystanku metra barwne geometryczne odwzorowanie nazw stacji w typowej dla siebie stylistyce.

d1czt7h

Czytaj więcej: Prace Wojciecha Fangora ozdobią stacje metra

Wiodącym kolorem stacji Stadion Narodowy będzie kolor zielony, takie będą np. szklane daszki nad wejściami.

Wszyscy zainteresowani zwiedzaniem stacji II linii metra "Stadion Narodowy" proszeni są o dokładne zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi przebiegu wycieczki, warunkami uczestnictwa oraz sposobem rezerwacji wejściówek na teren budowy ---> TUTAJ . Rejestracja na wycieczkę rozpocznie się w dniu *6 maja o godzinie 9:00 *i będzie trwała do wyczerpania miejsc.

Zobacz również: Warszawiacy zobaczyli stację Rondo ONZ [ZDJĘCIA]

d1czt7h

Podziel się opinią

Share

d1czt7h

d1czt7h