Trwa ładowanie...

Zobacz wystawę bez wychodzenia z domu! Muzeum Etnograficzne testuje technologię 360° [WIDEO]

Czy nowa technologia opanowała stolicę?

Zobacz wystawę bez wychodzenia z domu! Muzeum Etnograficzne testuje technologię 360° [WIDEO]
dg1ygrg
dg1ygrg

Jako jedno z pierwszych polskich instytucji, Muzeum Etnograficzne wykorzystało technologię 360°* do pokazania flagowej wystawy "Czas Świętowania". Dzięki temu zwiedzający mogą obejrzeć ekspozycję nie ruszając się z domu! *

„Czas świętowania w kulturach Polski i Europy” to największa i najważniejsza wystawa w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, ukazującej rytuały, obyczaje i akcesoria świąteczne różnych tradycji i obrządków religijnych w Polsce.

Wystawa ukazuje tradycję, ale także komentuje współczesność, ujawniając wpływ folkloru na modę i sztukę użytkową, od lat 30. XX wieku po dzień dzisiejszy. Oglądając ekspozycję, można dostrzec nowoczesną scenografię, multimedia, interaktywne prezentacje, fragmenty filmów, nagrań dźwiękowych i fotografii, które podkreślają oryginalne podejście do tradycji ludowej.

dg1ygrg

Kolejnym nowoczesnym rozwiązaniem Muzeum Etnograficznego jest stworzenie filmu o wystawie "Czas Świętowania" w technologii 360°. Aby obejrzeć wideo w pełnej okazałości, wystarczy przesuwać kursorem myszki po ekranie komputera lub poruszać smartfonem, by zobaczyć pełen obraz z wnętrza Muzeum pełen strojów, obrazów, rzeźb, świątecznych dekoracji i rekwizytów.

Zobacz stolicę z kabiny pilota F16!

Technologia 360° jest coraz chętniej stosowana przez inne instytucje: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało wyjatkowy film. Widzowie mogą przez chwilę poczuć się jak jeden z pilotów myśliwców F16, które przelatywały nad stolicą podczas szczytu NATO.

Na jednym z myśliwców F16, które brały udział w defiladzie lotniczej umieszczono kamerę, która zarejestrowała lot nad stolicą. Film został nagrany przy użyciu innowacyjnej technologii 360°. Jednak realizacja takiego wideo jest dość skomplikowana: montaż trwał aż parę tygodnii. Warto było czekać na efekty - film zachwyca wyjątkowymi kadrami!

Spacer z powstańcem

Muzeum Powstania Warszawskiego wraz Filipem Chajzerem zrealizowało film z udziałem jednego z dowódców powstania Warszawskiego. Stanisław Brzosko - bo o nim mowa - w niezwykle obrazowy sposób wspomina wydarzenia sierpnia i września 1944 roku.

dg1ygrg

Stanisław Brzosko był dowódcą jednej z kompanii Batalionu „Kiliński”. Razem ze swoim oddziałem walczył na pl. Napoleona (obecny pl. Powstańców Warszawy). 94-latek z niezwykłą swadą opowiada Filipowi Chajzerowi historię z okresu powstania. Warszawski dziennikarz całe spotkanie nagrał kamerą sferyczną. Dzięki niej, możecie poczuć, jakbyście sami uczestniczyli w tej rozmowie.

dg1ygrg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg1ygrg