Trwa ładowanie...
d46fcps

Zobaczył, jak złodzieje holują jego skradziony samochód

Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo na ich koncie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zobaczył, jak złodzieje holują jego skradziony samochód
d46fcps

Całe zdarzenie miało miejsce kilka dni temu na Woli. Na numer alarmowy 112 zatelefonował mężczyzna, który poinformował funkcjonariuszy, że nieznani sprawcy holują jego skradzioną hondę civic z ulicy Jana Kazimierza i przemieszczają się w kierunku Raszyna. Komunikat o poszukiwanym pojeździe i samym zdarzeniu oficer dyżurny policji przekazał ościennym jednostkom.

Dzięki temu na ulicy Grójeckiej patrol ochockich funkcjonariuszy zauważył skradziony pojazd. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za sprawcami. Na wydawane sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania kierowca nie reagował -relacjonują policjanci - Dopiero skoordynowane działanie funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania i obezwładnienia sprawców przestępstwa. Jak ustalili policjanci, za kierownicą siedział 25-letni Mariusz K,. a pasażerem okazał się 24-letni Paweł O. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do wolskiej komendy.

Prowadzący sprawę funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne przestępstwo kradzieży samochodu, jakie mają na swoim koncie zatrzymani. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów kradzieży poloneza, jaka miała miejsce dzień wcześniej na terenie Bemowa. Właściciel auta oszacował straty w kwocie 1500 złotych. Ponadto odpowiedzą za posiadanie telefonu komórkowego pochodzącego z przestępstwa rozboju, do którego doszło na terenie Śródmieścia.

d46fcps

Mariusz K. i Paweł O. usłyszeli po trzy zarzuty karne. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.* Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.*


Zobacz także: Policja szuka właścicieli tych przedmiotów [ZDJĘCIA]

d46fcps

Podziel się opinią

Share
d46fcps
d46fcps