Trwa ładowanie...

ZOM ozłocił Krakowskie Przedmieście

Jeśli pogoda pozwoli, to żółte i złote chryzantemy utrzymają się w dobrym stanie nawet do końca listopada

ZOM ozłocił Krakowskie Przedmieście
dd9oxae

Ozłociliśmy Warszawę. Kwiatami. Żółte i złote chryzantemy pojawiły się już na Trakcie Królewskim oraz w miejskich parkach - czytamy na stronie Zarządu Oczyszczania Miasta.

15 tys. chryzantem i 8 tys. ozdobnej kapusty - to jesienna dekoracja stołecznych ulic i parków. Na rondach, w donicach wzdłuż ulic oraz na parkowych rabatach sadzone są żółte, pomarańczowe, czerwone i fioletowe dorodne chryzantemy.

W Parku Ujazdowskim, Ogrodzie Saskim oraz w Parku Fosa i Stoki Cytadeli oprócz tych typowo jesiennych kwiatów podziwiać też można białą i fioletową kapustę ozdobną. Ponieważ ta od dawna popularna we florystyce roślina zaskarbiła sobie podziw mieszkańców, w stołecznych parkach gości już trzecią jesień.

dd9oxae

Jeśli pogoda pozwoli, to kwiaty utrzymają się w dobrym stanie nawet do końca listopada. Koszt posadzenia roślin wraz z ich pielęgnacją wyniesie ponad 60 tysięcy złotych.

W sumie w tym roku Warszawę dekorowało ponad 600 tys. kwiatów. Wiosną były to tradycyjnie bratki, latem królowały begonie, aksamitki i pelargonie.

Następne kwiaty pojawią się na stołecznych kwietnikach wiosną przyszłego roku i będą to tulipany, których cebule sadzone będą w październiku.

dd9oxae
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd9oxae