Trwa ładowanie...

ZOM sprząta Warszawę po zimie. "Porządki na przedwiośniu"

Jeśli sprzyjająca pogoda utrzyma się, to zlecone zostanie mycie małej architektury.

Share
ZOM sprząta Warszawę po zimie. "Porządki na przedwiośniu"
d2swq70

Na jezdniach, chodnikach, w parkach i na trawnikach. Wykorzystując dobrą pogodę ogłosiliśmy start pozimowego oczyszczanie miasta.

W parkach i na terenach zieleni przyulicznej trwają prace porządkowe i ogrodnicze. Wygrabiane są trawniki, przycinane krzewy, odkrywane rabaty kwiatowe, na których jesienią posadzono tulipany, narcyzy, krokusy i czosnek ozdobny. Przygotowywane są wazy, w których – po ustabilizowaniu się dodatnich temperatur - posadzone będą bratki i stokrotki. Wkrótce rozkopczykowane i przycięte zostaną także róże, a teren wokół krzewów będzie wygrabiony i wysypany korą, która zapobiega rozrostowi chwastów.

Jeśli sprzyjająca pogoda utrzyma się, to zlecone zostanie mycie małej architektury: ławek, donic na kwiaty i wygrodzeń trawników. W planach jest również czyszczenie rzeźb.

Z parkowych alejek i chodników zamiatany jest piasek oraz zanieczyszczenia widoczne po zimie. Tam, gdzie jest to konieczne, usunięte zostaną przerosty chwastów. Przed Wielkanocą zwiększona będzie częstotliwość wykonywania tych prac.
Na warszawskie drogi wyjechały zamiatarki, które oczyszczą jezdnie. Firmy pracujące na zlecenie ZOM mają za zadanie oczyścić jezdnie z piasku, kurzu i innych zanieczyszczeń, takich jak np. niedopałki papierosów wyrzucane przez kierowców. Podczas zamiatania szczotki zraszane są wodą, co minimalizuje unoszenie się kurzu.

d2swq70

Na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta sprzątaniem objętych jest 6 parków (Praski, Skaryszewski, Ujazdowski, Ogród Saski, Pole Mokotowskie oraz Fosa i Stoki Cytadeli), ok. 1,3 tys. ha trawników i skwerów, 1,7 mln m2 chodników oraz 1/3 warszawskich jezdni. Jednak mimo, że tereny za które w stolicy odpowiada ZOM objęte są wiosennymi porządkami, to na wypadek powrotu zimy wykonawcy prac gotowi są do zabezpieczania ulic i chodników przed śliskością. Sezon zimowy dla firm działających na drogach trwa umownie do 15 kwietnia.

d2swq70

Podziel się opinią

Share
d2swq70
d2swq70