Trwa ładowanie...
holderName

Zorganizował uroczystości kościelne. Sprawą zajmie się policja

Proboszcz z Zielonki nie przestrzega obostrzeń związanych ze stanem epidemii. Mimo zakazu zgromadzeń kolejny raz zorganizował kościelne uroczystości. Wzięli w nich udział wierni. Do komisariatu w Zielonce wpłynęło zawiadomienie w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Proboszcz z Zielonki nie przestrzega obowiązujących obostrzeń.
Koronawirus w Polsce. Proboszcz z Zielonki nie przestrzega obowiązujących obostrzeń. (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
holderName

Chodzi o parafię Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce.

- Ksiądz z Zielonki drwi sobie ze swoich zwierzchników, rządu i obowiązujących przepisów. Najpierw zorganizował drogę krzyżową ulicami miasta, w której udział wzięło kilkudziesięciu mieszkańców. Sprawa natychmiast trafiła na policję, która do dziś prowadzi postępowanie w tej sprawie. Duchowny odbył też rozmowę z biskupem, któremu obiecał, że więcej to się nie powtórzy - pisze „Super Express”.

W Niedzielę Wielkanocną włodarz parafii kolejny raz urządził uroczystości w kościele. Wzięło w nich udział kilkanaście osób. Ludzie do świątyni wchodzili po cichu, od strony zakrystii. Tym razem hierarcha kościelny nie zainterweniował. Jak stwierdził rzecznik kurii warszawsko-praskiej Jakub Troszczyński, "jeśli doszło do naruszenia prawa, to jest sprawa dla policji”.

holderName

Zobacz także: Koronawirus. Epidemiolog dr Paweł Grzesiowski popiera głos KEP ws. mszy świętych

Koronawirus w Polsce. Ksiądz złamał zakaz. Sprawą zajmie się policja

Do komendy policji w Zielonce wpłynęło udokumentowane zawiadomienie o złamaniu przez proboszcza parafii obowiązujących restrykcji związanych ze stanem epidemii.

Zgłoszenie dotyczy złamania zakazu zgromadzeń w kościele w Zielonce. - Zgodnie z obowiązującym prawem za tego rodzaju wykroczenia może grozić odpowiedzialność w postaci pouczenia, mandatu karnego bądź skierowania sprawy z wnioskiem o ukaranie do sądu – informuje policja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName