Trwa ładowanie...
d1d1xd4

Zostało ci jedzenie po świętach? Nie wyrzucaj

- Podzielmy się posiłkiem z bezdomnymi, nie wyrzucamy jedzenia - apelują organizatorzy akcji społecznej zachęcając do foodsharingu, czyli dzielenia się z potrzebującymi żywnością, gdy przygotowało się jej za dużo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedzenie trafi do najbardziej potrzebujących
Jedzenie trafi do najbardziej potrzebujących (123RF.COM)
d1d1xd4

To już trzecia edycja ogólnopolskiej akcji "Podzielmy się". Żeby wziąć w niej udział, wystarczy zgłosić chęć oddania jedzenia przez stronę internetową. Wolontariusze odbiorą je i zawiozą do lokalnych jadłodajni dla bezdomnych. Można je też tam zawieźć samemu do określonej placówki. - Wolontariusze będą jeździć po domach warszawiaków i zabierać od nich jedzenie. To trafi do najbardziej potrzebujących – czytamy na stronie wydarzenia.

Inicjatorka akcji Maria Skołożyńska na pomysł wpadła półtora roku temu, tuż po świętach wielkanocnych. Podzieliła się wtedy jedzeniem z przypadkowo napotkanym bezdomnym. - Napisałam informację na swoim Facebooku licząc, że inni zrobią to samo i też podzielą się tym, co im zostało. Okazało się, że jest bardzo dużo ludzi, którzy chcą się włączyć do akcji - mój post następnego dnia miał 500 udostępnień - podkreśliła Skołożyńska.

d1d1xd4

Jak powiedziała, akcja, którą organizowała w Boże Narodzenie 2015 r. była już przemyślana. Do pomocy zgłosiło się 20 wolontariuszy, którzy przez tydzień odbierali jedzenie z domów i rozwozili je do jadłodajni.

- W Warszawie nasza akcja jest dla darczyńców zupełnie bezwysiłkowa - podkreśla organizatorka. - Przyświeca nam jedna zasada: jeżeli jedzeniem, którym chcesz się podzielić nakarmiłbyś swoje dziecko - możesz oddać je potrzebującym. Jeżeli uważasz, że jest zbyt nieświeże - wyrzuć - podkreśliła Skołożyńska.
Przeczytaj też: Cisza i spokój. Tak wyglądała stolica w Wielkanoc

d1d1xd4

Podziel się opinią

Share
d1d1xd4
d1d1xd4