ycipk-p5ez4y

Zostało ci jedzenie po świętach? Nie wyrzucaj

- Podzielmy się posiłkiem z bezdomnymi, nie wyrzucamy jedzenia - apelują organizatorzy akcji społecznej zachęcając do foodsharingu, czyli dzielenia się z potrzebującymi żywnością, gdy przygotowało się jej za dużo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedzenie trafi do najbardziej potrzebujących
Jedzenie trafi do najbardziej potrzebujących (123RF.COM)
ycipk-p5ez4y

To już trzecia edycja ogólnopolskiej akcji "Podzielmy się". Żeby wziąć w niej udział, wystarczy zgłosić chęć oddania jedzenia przez stronę internetową. Wolontariusze odbiorą je i zawiozą do lokalnych jadłodajni dla bezdomnych. Można je też tam zawieźć samemu do określonej placówki. - Wolontariusze będą jeździć po domach warszawiaków i zabierać od nich jedzenie. To trafi do najbardziej potrzebujących – czytamy na stronie wydarzenia.

Inicjatorka akcji Maria Skołożyńska na pomysł wpadła półtora roku temu, tuż po świętach wielkanocnych. Podzieliła się wtedy jedzeniem z przypadkowo napotkanym bezdomnym. - Napisałam informację na swoim Facebooku licząc, że inni zrobią to samo i też podzielą się tym, co im zostało. Okazało się, że jest bardzo dużo ludzi, którzy chcą się włączyć do akcji - mój post następnego dnia miał 500 udostępnień - podkreśliła Skołożyńska.

ycipk-p5ez4y

Jak powiedziała, akcja, którą organizowała w Boże Narodzenie 2015 r. była już przemyślana. Do pomocy zgłosiło się 20 wolontariuszy, którzy przez tydzień odbierali jedzenie z domów i rozwozili je do jadłodajni.

- W Warszawie nasza akcja jest dla darczyńców zupełnie bezwysiłkowa - podkreśla organizatorka. - Przyświeca nam jedna zasada: jeżeli jedzeniem, którym chcesz się podzielić nakarmiłbyś swoje dziecko - możesz oddać je potrzebującym. Jeżeli uważasz, że jest zbyt nieświeże - wyrzuć - podkreśliła Skołożyńska.
Przeczytaj też: Cisza i spokój. Tak wyglądała stolica w Wielkanoc

Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-p5ez4y

ycipk-p5ez4y
ycipk-p5ez4y