Trwa ładowanie...

Zostań zawodniczką futbolu amerykańskiego!

Spróbuj swoich sił i przyłącz się do pierwszej polskiej drużyny futbolu amerykańskiego - Warsaw Sirens

Zostań zawodniczką futbolu amerykańskiego!
d4lzt9e
d4lzt9e

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w futbolu amerykańskim, a co więcej potrzebujesz jeszcze większej adrenaliny, twardego, kontaktowego sportu, to idealnym miejscem dla Ciebie są Warszawskie Syreny. Warsaw Sirens czyli pierwsza drużyna futbolu amerykańskiego w Polsce organizuje w Warszawie 29 września o godz: 13:00 Otwarty Trening dla chętnych zawodniczek, które chcą spróbować, czym jest futbol amerykański w damskim wydaniu i może na dłużej związać się z tym sportem.

Drużyna działa od września 2012 r., czyli od ponad roku. Inspiracją do założenia drużyny była miłość do futbolu amerykańskiego, sportu oraz zdrowego trybu życia. Pomysł zrodził się w głowie kilku dziewczyn, które poprzez swoich chłopaków/ mężów/ znajomych miały kontakt z męskim futbolem amerykańskim, i które stwierdziły, że siedzenie na trybunach to dla nich za mało

Z czasem do drużyny przyłączyły się kolejne dziewczyny. Obecnie drużyna liczy prawie 40 zawodniczek. W niedawnym czasie udało nam się sfinalizować procedurę rejestracyjną w KRS-ie, więc jesteśmy legalnie działającym Stowarzyszeniem Sportowym - mówi Wawalove Katarzyna Fil, przedstawiciel Zarządu WS - Wspomnę tylko, że nasza działalność nie byłaby możliwa bez wsparcia ze strony zawodników z Warsaw Spartans, z których wywodzą się nasi trenerzy. Każda formacja ma własnego trenera, a dodatkowo koordynuje ich jeden trener główny (trenerów jest pięciu).

Treningi odbywają się 2 razy w tygodniu, we wtorki (godz. 18-20) oraz w niedziele (godz. 13-15) na boisku przy ul. Kasprzaka 1/3 - czyli w tym samym miejscu, w którym odbędzie się rekrutacja. Na początku treningu mamy wspólną, dość ciężką rozgrzewkę. Potem rozchodzimy się i mamy ćwiczenia zgodnie z przypisanymi pozycjami, na których gramy. Na koniec ponownie mamy wspólne zajęcia, często już z zagrywkami i typowymi futbolowymi "przepychankami" - wyjaśnia Katarzyna Fil - Wraz z pogorszeniem się pogody, planujemy (tak samo, jak w zeszłym roku) przenieść się na salę gimnastyczną. Teoretycznie da się trenować w każdych warunkach, jednak trzeba przyznać, iż bieganie po sali jest znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze niż w śniegu i na mrozie.

d4lzt9e

Strój potrzebny na trening: standardowy sportowy strój, czyli koszulka/ bluza, spodnie, buty sportowe - najlepiej korki, ale nie są one konieczne na pierwszy trening. Na trening może przyjść każda dziewczyna, niezależnie od wieku, budowy ciała oraz kondycji. Futbol jest wspaniałym sportem, w którym każdy znajdzie swoje miejsce, więc każdą chętną do gry zawodniczkę jesteśmy w stanie "zagospodarować" - dodaje - Jedyne ograniczenie wynika z wieku poniżej 18 lat (wtedy wymagamy pisemnej zgody rodzica/opiekuna) na udział w drużynie. Nie ma górnej granicy wieku, dopóki ktoś jest chętny do gry i ma siłę, żeby biegać, nie będziemy nikomu patrzeć w metrykę!

d4lzt9e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lzt9e