Trwa ładowanie...

Zostań zawodniczką Warsaw Derby Dolls!

Seksowne, waleczne, niebezpieczne. Niezwykle popularny w Stanach Zjednoczonych sport przybył do Warszawy!

Zostań zawodniczką Warsaw Derby Dolls!
d3v9xdy

Seksowne, waleczne, niebezpieczne. Niezwykle popularny w Stanach Zjednoczonych sport przybył do Warszawy. Roller derby to połączenie wrestlingu, futbolu amerykańskiego i jazdy na wrotkach. W Ameryce nawet najmniejsze miasteczko ma przynajmniej dwie drużyny roller derby. Teraz jest szansa, by ten sport stał się popularny również w Polsce.

Razem z kilkoma dziewczynami zajęłyśmy się rozpowszechnianiem w Warszawie (a co za tym idzie i w Polsce) sportu, jakim jest roller derby - mówią nam zawodniczki Warsaw Derby Dolls -* Pierwsza drużyna powstała już w Poznaniu, a my staramy się dotrzeć do jak największej liczby dziewczyn, żeby stworzyć drużyny warszawskie.*

Najbliższy trening odbędzie się w niedzielę o godzinie 18:00 przy ulicy Waryńskiego 12, Dom Studencki Riviera przy metrze Politechnika (wejście obok klubu Remont). UWAGA, konieczne wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa na adres e-mailspotkanie.rollerderby@onet.pl do piątku 13 grudnia do godziny 20:00!

d3v9xdy

Roller derby to drużynowy sport wrotkarski, rozgrywany na owalnym torze. Każda drużyna ma czternaście zawodniczek, spośród których tylko pięć jest wybieranych do danego wyścigu trwającego dwie minuty. Jedna z zawodniczek zdobywa dla swojej drużyny punkty poprzez wyprzedzanie przeciwników, pozostałe dziewczyny są obrońcami. Ich zadanie polega na powstrzymaniu przeciwnego ścigacza lub pomocy swojemu ścigaczowi.

Zachęcamy do udziału - porozmawiamy, wyjaśnimy zasady roller derby - mówią dziewczyny z Warsaw Derby Dolls - Będziecie miały okazję przekonać się, na czym to polega. Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania! Będziecie miały okazję zobaczyć jak wygląda trening na sucho (bez wrotek) i wziąć w nim udział.


Oczekujemy twardych dziewczyn, które nie boją się siniaków i mają mnóóóstwo energii, bo to dość brutalny sport- dodają - Na trening trzeba zabrać sportowy strój. Zawodniczki muszą być pełnoletnie. Nie będzie castingu, przyjmiemy każdą chętną. Same zdecydują czy to sport dla nich.

Teledysk z roller derby w tle:

d3v9xdy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v9xdy