Trwa ładowanie...

Zostaw samochód w garażu. Dziś komunikacją pojedziesz za darmo

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Zostaw samochód w garażu. Dziś komunikacją pojedziesz za darmo
d36ac9s
d36ac9s

Kasowniki w autobusach, tramwajach i pociągach SKM wyłączone, bramki metra otwarte, a szlabany na parkingach P+R podniesione. Tak będzie wyglądał Dzień bez Samochodu, który dziś jest obchodzony w stolicy.

W ten wyjątkowy dzień z komunikacji miejskiej korzystać można bez biletu. - Zachęcamy wszystkich aby przesiedli się do nowoczesnego i ekologicznego transportu publicznego - zachęca Wiktor Paul z Zarządu Transportu Miejskiego . I dodaje: - Komunikacja miejska jest idealnym rozwiązaniem aby oszczędzić czas i pieniądze, które trzeba wydawać na utrzymanie samochodu, a przy okazji można zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza.

Dziś można również podróżować za darmo pociągami Kolei Mazowieckich pomiędzy stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kam., Drzewica, a Warszawską Koleją Dojazdową - tylko w obszarze obowiązywania oferty wspólny bilet ZTM-KM-WKD (poza tym obszarem obowiązuje normalna taryfa WKD).

Pamiętajmy, że dziś nie ma możliwości kupienia biletu w automatach zainstalowanych w pojazdach MZA. Nie będzie również aktywna opcja kupna biletu przez telefon komórkowy.

Dzień bez Samochodu wieńczy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który organizowany jest co roku w dniach 16-22 września. Stanowi on doskonałą okazję do zwiększania świadomości ekologicznej Europejczyków i skłonienia ich do poszukiwania alternatywnych rozwiązań dotyczących transportu oraz do próby zmiany postaw wobec nadmiernej eksploatacji aut. Działania podejmowane w ramach ETZT mają na celu stworzenie szansy poznania miasta bez ulicznego hałasu oraz uciążliwego ruchu samochodowego, a także zachęcenie jak największej liczby osób do rozważań o konieczności wspierania takiego rodzaju transportu, który nie narusza znacząco równowagi ekologicznej.

d36ac9s
d36ac9s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36ac9s