Trwa ładowanie...

Zróbmy dym! [Fajna akcja]

Napisz do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie reklam wielkoformatowych!

Zróbmy dym! [Fajna akcja]
d3cscjy
d3cscjy

Mieszkańcy stolicy od kilkunastu lat walczą z reklamą, zasłaniającą nie tylko elewacje, ale nawet całe domy. Jest to problem, z którym nikt nie jest w stanie skutecznie sobie poradzić, zwłaszcza włodarze miasta.

Z powodu takich reklam z pracy odszedł niedawno Naczelnik Wydziału Estetyki, Grzegorz Piątek , który - jak sam powiedział - "nie chciał uczestniczyć w propagandzie polegającej na wieszaniu siatek reklamowych, czy zasłanianiu okien w tramwajach".

d3cscjy

W sieci natrafiliśmy na akcję "Zrób dym!", której organizatorzy mają już na koncie pewne sukcesy - dzięki nim i zaangażowaniu internautów w ciągu 21 godzin prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz otrzymał 1210 maili z prośbą o znalezienie rozwiązania sytuacji Sebastiana z Wrocławia, któremu zabrakło 5 złotych 20 groszy do spłaty długu w związku z czym zjawił się u niego komornik.

Teraz organizatorzy "Zrób dym!" postanowili zając się reklamami w Warszawie. Namawiają nas, byśmy napisali do Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz z prośbą o informację publiczną na temat planowanych działań mających na celu ograniczenie wykorzystywania elewacji budynków na potrzeby reklam wielkoformatowych. Jeśli liczba e-maili będzie duża (już wysłano ich ponad 500) urzędnicy (szczególnie pani prezydent) nie będzie mogła tego zlekceważyć, a my b**ędziemy mogli poznać przyszłe działania miasta w sprawie reklamowych śmieci. Jeśli takie są.**__

Mamy prawo do takiej informacji na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 roku.

Treść e-maila brzmi: "Zwracam się z prośbą o udzielenie informacji publicznej na temat planowanych działań mających na celu ograniczenie wykorzystywania elewacji budynków na potrzeby reklam o powierzchni powyżej 100 m2 (tzw. reklam wielkoformatowych)".

Całość i specjalny wniosek można wypełnić na TEJ STRONIE.

d3cscjy

Zróbmy dym! Pokażmy władzom, że mamy już dość reklamowego śmiecia i że interesuje nas to, co się w naszym mieście dzieje.

d3cscjy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cscjy