Trwa ładowanie...

ZTM skontrolował ogrzewanie w autobusach. "Jest ciepło"

Normy przewidują, że wewnątrz pojazdu temperatura powinna wynosić od 5 do 15 stopni Celsjusza.

Share
ZTM skontrolował ogrzewanie w autobusach. "Jest ciepło"
d2yal73

Zarząd Transportu Miejskiego sprawdził funkcjonowanie ogrzewania w stołecznych autobusach. Według urzędników jest bardzo dobrze, a temperatura jest prawidłowa.

Pasażerowie często skarżą się, że w komunikacji miejskiej jest za zimno. W związku z taką sytuacją ZTM postanowił skontrolować kilkaset pojazdów należących do różnych przewoźników.

Od piątego do jedenastego stycznia, w czasie największych mrozów , odbyło się 469 kontroli. Według ZTM we wszystkich przypadkach ogrzewanie działało prawidłowo, a temperatura w pojazdach mieściła się w normie. A jaka jest ta norma? - Normy przewidują, że wewnątrz pojazdu temperatura powinna wynosić od 5 do 15 stopni Celsjusza - twierdzi Zarząd Transportu Miejskiego.

d2yal73

Zdaniem urzędników w utrzymaniu odpowiedniej temperatury pomaga tzw. "ciepły guzik". Dzięki temu na przystankach otwierane są tylko te drzwi, z których korzystają pasażerowie.

Pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego zapowiadają kolejne kontrole. Dziennie sprawdzić można od kilkudziesięciu do nawet stu pojazdów.

d2yal73

Podziel się opinią

Share
d2yal73
d2yal73