Trwa ładowanie...
d4lllj6

Żużlowe Grand Prix na Narodowym

Znamy szczegóły. "Pożegnanie mistrza ze sportem" [WIDEO]
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żużlowe Grand Prix na Narodowym
d4lllj6

Jak już wcześniej informowaliśmy , prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski poinformował, że Stadion Narodowy będzie najprawdopodobniej areną zawodów z cyklu żużlowego Grand Prix. Wczoraj odbyła się konferencja, na której nie tylko potwierdził tę informację, ale zdradził szczegóły imprezy.

Wiadomo, że zawody odbędą się 18 kwietnia 2015 roku, a sprzedaż biletów wystartuje 1 grudnia. Organizatorem zawodów o Indywidualne Mistrzostwo Świata na żużlu na Stadionie Narodowym będzie Polski Związek Motorowy. Tego dnia na Stadionie odbędzie się także oficjalne pożegnanie Tomasz Golloba ze sportem. Indywidualny mistrz świata z 2010 roku i najsłynniejszy żużlowiec polski nieprzypadkowo wybrał miejsce.

- Gollob jest związany z Warszawą. Razem z bratem Jackiem zdarł na Białołęce niejedną motorynkę. Jego kariera zatoczyłaby w ten sposób fajny krąg - wyjaśniał niedawno Marcin Majewski, ekspert nc+.

d4lllj6

Grand Prix na żużlu organizowany jet od 1995 roku przez Międzynarodową Federację Motocyklową (FIM). W sezonie startuje 15 stałych uczestników i jeden zawodnik z "dziką kartą" - w tym roku dostanie ją właśnie Gollob.

- W Polsce do stolicy każdy chętnie przyjedzie. O frekwencję się nie obawiam. Myślę, że na tak pięknym stadionie będzie komplet publiczności w moich ostatnich zawodach jeśli chodzi o Grand Prix. To jest pożegnanie, ostatnie zawody. Wiele sezonów jeździłem więc nie muszę już niczego udowadniać czy pokazywać - powiedział Gollob.

Przeczytajcie też: Muzyka, światło i obraz w kosmicznej oprawie. Koncert na SGGW

d4lllj6

Podziel się opinią

Share
d4lllj6
d4lllj6