Trwa ładowanie...
d3og5nv

Zużyte hamulce, luzy, myląca barwa świateł. Biegli ocenili stan techniczny bmw Froga

"Auto nie powinno być w ogóle zarejestrowane" - uznał biegły
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zużyte hamulce, luzy, myląca barwa świateł. Biegli ocenili stan techniczny bmw Froga
d3og5nv

Stan techniczny samochodu, którym Robert N., ps. Frog, jeździł po Warszawie w czerwcu tego roku, mógł stanowić zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Auto nie powinno być w ogóle zarejestrowane - uznał biegły w opinii dla Prokuratury Okręgowej w Płocku.

Głównym powodem takiej oceny jest to, iż *czerwona barwa świateł kierunkowskazów tylnych mogła być myląca dla innych użytkowników ruchu, ponieważ w Polsce muszą one być żółte. *Bmw Froga pochodzi z USA, dlatego ma taki a nie inny kolor świateł.

Ponadto biegły stwierdził zużycie hamulców oraz luzy w układzie jezdnym samochodu. Przy ekstremalnych warunkach eksploatacji pojazdu, jak widać to w nagraniu video zamieszczonym w internecie, kiedy auto porusza się ze znaczną prędkością, gwałtownie hamuje, przyspiesza i zmienia położenia, mogło to stanowić, zdaniem biegłego, zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego - powiedziała PAP Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej.

d3og5nv

Zobacz: Grzywna dla "Froga". 5 tys. zł za 30 wykroczeń

Robert N. zasłynął w czerwcu tego roku nagraniami swoich szaleńczych rajdów po ulicach Warszawy. Widać na nim, jak kierowca białego bmw przekracza prędkość, wyprzedza na podwójnej ciągłej, ignoruje sygnalizację świetlną. Robert N. został zatrzymany w czerwcu w mieszkaniu koło Mielna, gdzie ukrywał się. Podstawą zatrzymania była jednak nie jazda autem, ale podejrzenie o kilka przestępstw kryminalnych, w tym oszustwa i przestępstwa gospodarcze.

d3og5nv

Podziel się opinią

Share

d3og5nv

d3og5nv