Trwa ładowanie...

Życie w Wilanowie to sama radość!

To najprzyjemniejsza dzielnica w Warszawie. Przynajmniej tak wynika z badań

Share
Życie w Wilanowie to sama radość!
d1sgy2v

Warszawski ratusz zlecił przekrojowe badania dotyczące zadowolenia mieszkańców pod kątem dzielnicy, w jakiej mieszkają. Pół tysiąca badanych z każdego rejonu stolicy odpowiadało na kilkaset rozmaitych pytań, takich jak "czy mogłoby pożyczyć od sąsiada kilka tysięcy złotych" lub "czy w środku nocy często hałasują za oknem grupki młodzieży" - czytamy w portalu Dobraulica.pl

W badaniach wyjątkowo dobrze wypadł... Wilanów. Aż 92 proc. osób stwierdziło, że mieszkanie w Wilanowie jest powodem do zadowolenia. Dodatkowo stwierdzili, że w okolicy swego domu/bloku czują się bezpiecznie. Tylko 18 proc. badanych narzekało na hałasujące w nocy grupki młodzieży i tylko 8 proc. jest niezadowolonych z sąsiadów łamiących nocną ciszę. Wilanowian cieszy też własne życie rodzinne - aż 88% badanych to potwierdziło! Wilanów znalazł się też w czołówce pozytywnych wskazań, gdy spytano o ocenę sytuacji finansowej gospodarstwa domowego.

(Infografika: Dobraulica.pl)
* Nie we wszystkich pytaniach Wilanów wypadł jednak najlepiej* - zapytani o możliwość sporej pożyczki od sąsiadów (kilka tysięcy złotych), tylko 14% mieszkańców dzielnicy odpowiedziało, że jest to możliwe. To prawie dwa razy mniej niż na Bielanach. Inne minusy mieszkania w Wilanowie to korki, fatalne drogi, zbyt wiele aut i niewiele miejsc do zaparkowania.

d1sgy2v

Podziel się opinią

Share
d1sgy2v
d1sgy2v