Trwa ładowanie...

Żyrafek Gortat obchodzi pierwsze urodziny!

W niedzielę, w samo południe, zwierzę dostanie warzywny tort

Żyrafek Gortat obchodzi pierwsze urodziny!
d38waia
d38waia

22 listopada żyrafek skończy pierwszy rok życia. Zwierzak - celebryta, który zawładnął sercami warszawiaków, swoje imię otrzymał po "chrzestnym" - koszykarzu Marcinie Gortacie. W ten weekend odbywają się uroczystości urodzinowe. W warszawskim ogrodzie zoologicznym wystawiono również specjalną księgę, do której można wpisywać życzenia dla żyrafka.

Gortatek tuż po urodzeniu zmagał się z wieloma kłopotami, które mogły zagrażać jego życiu. Czuwano przy nim przez całą dobę, a losy chorego zwierzęcia śledziła cała Warszawa. Żyrafek miał spore problemy ze stanięciem na nogi, następnie przyplątało się zapalenie pępka, które w naturze oznacza wyrok śmierci. Władze ZOO zorganizowały profesjonalne leczenie , które obejmowało m.in. utrzymywanie właściwej temperatury ciała, masaże oraz całodobową opiekę i karmienie.

Udało się zwierzaka uratować. - Taka historia, jak naszego Żyrafka, który cudem wyzdrowiał, otrzymał imię od wspaniałego „ojca chrzestnego”, a jego losy śledzi już ponad 8 tysięcy fanów, zasługuje na to, by o niej mówić i ją uwiecznić. Nie często zdarza się coś podobnego - mówiła wtedy Katarzyna Myszkorowska, zastępca dyrektora stołecznego ZOO.

d38waia

W sobotę dostojny Jubilat dostał swoje ulubione, pełne liści gałązki, zaś w niedzielę, w samo południe, warzywny tort. ZOO. Przygotowała go pracownica Ogrodu, pani Beata z działu żywieniowego (na zdjęciu poniżej)

Zdjęcie pochodzi z profilu ZOO w serwisie Facebook

Dla uczczenia urodzin Gortatka, ZOO ogłosiło konkurs na komiks o jego przygodach. Szczegóły znajdziemy na tej stronie .

d38waia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38waia