Trwa ładowanie...

1 mln zł kary za reklamę wielkoformatową!

Wojewoda mazowiecki zabiera się za nielegalne wieszanie reklam, które zasłaniają budynki

1 mln zł kary za reklamę wielkoformatową!
d2r5crg
d2r5crg

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski chce podwyższenia kar za nielegalne wieszanie reklam zasłaniających okna budynków mieszkalnych oraz uproszczenie procedur egzekucyjnych. Projekt zmian w Sejmie ma złożyć Platforma Obywatelska.

Ten problem dotyczy przede wszystkim dużych miast - w szczególności Warszawy. Wojewoda mazowiecki powiedział, że mimo prawa zabraniającego od 19 czerwca 2011 r.. zasłaniania reklamami okien wielorodzinnych budynków mieszkalnych, takie przypadki wciąż mają miejsce, a niska grzywna nei zniechęca reklamodawców. Jak mówił, nieuczciwym wspólnotom mieszkaniowym i właścicielom nośników opłaca się przeciągać procedury zażaleniami i skargami na kolejne decyzje nadzoru budowlanego oraz kolejne etapy postępowania ****

Projekt nowelizacji ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, proponuje podniesienie wysokości jednorazowej grzywny do 200 tys. zł. Obecnie osoby fizyczne mogą zapłacić do 10 tys. zł a jednostki organizacyjne do 50 tys. zł grzywny. Co więcej, możliwa suma grzywien w danej sprawie zostałaby podniesiona do 1 mln zł. Wedle funkcjonującego prawa w przypadku osoby fizycznej jest to 20 tys. zł, a w przypadku jednostek organizacyjnych do 100 tys. zł. Projekt zakłada też uproszczenie procedury egzekucyjnej oraz ułatwia zdjęcie reklamy na koszt właściciela.

Kozłowski zapowiedział współpracę z organizacjami rynku reklamowego. Listy lokalizacji nielegalnych nośników mają być aktualizowane przez nadzór budowlany i przesyłane do właścicieli nośników, domów mediowych, które zajmują się sprzedażą powierzchni reklamowych oraz reklamodawców.

Andrzej Halicki z PO poinformował, że projekt noweli zostanie w przyszłym tygodniu zaprezentowany prezydium klubu PO. Dodał, że Sejm zajmie się projektem prawdopodobnie dopiero po przerwie wakacyjnej. Jesienią miałby się zakończyć proces legislacyjny.

d2r5crg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r5crg