Trwa ładowanie...
warszawa

Warszawa bije rekord Guinnessa. Budowla z klocków Lego może być największą na świecie

Sportowcy, muzycy, znani i lubiani wśród największych i najsłynniejszych budowli z kilku kontynentów. Świat w miniaturze można oglądać na PGE Narodowym w Warszawie. I to świat zbudowany z klocków Lego. Trwa czwarta edycja wystawy.

Share
Warszawa bije rekord Guinnessa. Budowla z klocków Lego może być największą na świecie
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Dawid Zuchowicz
d2ivuzt

Hasło tegorocznej wystawy na PGE Narodowym to "Bijemy rekordy". Główne wydarzenia imprezy już 9 stycznia br. Będzie oczywiście związane z biciem rekordu, i to tego najważniejszego - Rekordu Guinnessa.

W najbliższy czwartek, w samo południe, na terenie Wystawy Budowli z klocków Lego organizatorzy zaprezentują Katedry Notre-Dame. Zgodnie z zapowiedzią jej rozmiar będzie "imponujący". Model zostanie pokazany po raz pierwszy.

Na to wydarzenie do Warszawy przyjedzie koordynator Biura Rekordów. W jego obecności zostanie przeprowadzony pomiar repliki paryskiej katedry.

Aby Notre-Dame z Lego znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa musi mieć minimum 1,5 m wysokości 3 metry długości i metr szerokości.

d2ivuzt

Organizatorzy warszawskiej wystawy podkreślają, że chcą "znacząco poprawić te wyniki".

Dlaczego organizatorzy tegorocznej wystawy Lego na PGE Narodowym wybrali właśnie jeden z symboli Francji? Jak podkreślają Katedra Notre-Dame jest niemal synonimem Paryża, ale także ikoną popkultury, obecną w kinie i literaturze.

15 kwietnia 2019 r. w katedrze wybuchł pożar. Ogień spowodował ogromne zniszczenia, m.in. zawalił się dach kościoła oraz część sklepienia. W wyniku pożaru runęła także iglica Notre-Dame.

- Nasza budowla przedstawia Katedrę z czasów jej świetności i w stanie w jakim zostanie za kilka lat odbudowana - zapewniają przedstawiciele organizatorzy.

d2ivuzt

Przypominają jednocześnie, że Księga Rekordów Guinnessa jest rozpoznawana na całym świecie, cieszy się wiarygodnością i prestiżem. Zdobycie rekordu Guinnessa oznacza, że w danej kategorii jest się najlepszym na świecie. Bezkonkurencyjnym numerem jeden.

Źródło: PGE Narodowy

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Szymon Hołownia chciałby, by Donald Tusk mu doradzał

d2ivuzt

Podziel się opinią

Share
d2ivuzt
d2ivuzt