Trwa ładowanie...

Warszawa bije rekord Guinnessa. Budowla z klocków Lego może być największą na świecie

Sportowcy, muzycy, znani i lubiani wśród największych i najsłynniejszych budowli z kilku kontynentów. Świat w miniaturze można oglądać na PGE Narodowym w Warszawie. I to świat zbudowany z klocków Lego. Trwa czwarta edycja wystawy.
Share
Warszawa. Krzysztof Zalewski podczas otwarcia wystawy klocków LEGO na PGE Narodowym, grudzień 2019 r.
Warszawa. Krzysztof Zalewski podczas otwarcia wystawy klocków LEGO na PGE Narodowym, grudzień 2019 r.Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Dawid Zuchowicz
d1lu0i4

Hasło tegorocznej wystawy na PGE Narodowym to "Bijemy rekordy". Główne wydarzenia imprezy już 9 stycznia br. Będzie oczywiście związane z biciem rekordu, i to tego najważniejszego - Rekordu Guinnessa.

W najbliższy czwartek, w samo południe, na terenie Wystawy Budowli z klocków Lego organizatorzy zaprezentują Katedry Notre-Dame. Zgodnie z zapowiedzią jej rozmiar będzie "imponujący". Model zostanie pokazany po raz pierwszy.

Na to wydarzenie do Warszawy przyjedzie koordynator Biura Rekordów. W jego obecności zostanie przeprowadzony pomiar repliki paryskiej katedry.

Aby Notre-Dame z Lego znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa musi mieć minimum 1,5 m wysokości 3 metry długości i metr szerokości.

d1lu0i4

Organizatorzy warszawskiej wystawy podkreślają, że chcą "znacząco poprawić te wyniki".

Dlaczego organizatorzy tegorocznej wystawy Lego na PGE Narodowym wybrali właśnie jeden z symboli Francji? Jak podkreślają Katedra Notre-Dame jest niemal synonimem Paryża, ale także ikoną popkultury, obecną w kinie i literaturze.

15 kwietnia 2019 r. w katedrze wybuchł pożar. Ogień spowodował ogromne zniszczenia, m.in. zawalił się dach kościoła oraz część sklepienia. W wyniku pożaru runęła także iglica Notre-Dame.

- Nasza budowla przedstawia Katedrę z czasów jej świetności i w stanie w jakim zostanie za kilka lat odbudowana - zapewniają przedstawiciele organizatorzy.

d1lu0i4

Przypominają jednocześnie, że Księga Rekordów Guinnessa jest rozpoznawana na całym świecie, cieszy się wiarygodnością i prestiżem. Zdobycie rekordu Guinnessa oznacza, że w danej kategorii jest się najlepszym na świecie. Bezkonkurencyjnym numerem jeden.

Źródło: PGE Narodowy

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Szymon Hołownia chciałby, by Donald Tusk mu doradzał

d1lu0i4

Podziel się opinią

Share
d1lu0i4
d1lu0i4