Trwa ładowanie...
d4tcvhm

100 rowerów elektrycznych, tandemy z miejscem dla dzieci. Miasto rozbuduje Veturilo

Znamy szczegóły rozwoju systemu na lata 2017-2020.
Share
100 rowerów elektrycznych, tandemy z miejscem dla dzieci. Miasto rozbuduje Veturilo
d4tcvhm

Jak już informowaliśmy , od 1 marca rusza system rowerów miejskich - Veturilo. W tym roku sieć wypożyczalni obejmuje 204 stacje i ponad 3 tys. jednośladów. Jednak w 2016 roku kończy się umowa pomiędzy miastem, a obecnym operatorem, firmą Nextbike. - Dlatego podjęliśmy już decyzję o przyszłości naszego systemu. Chcemy go rozbudować - informuje prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz . I ujawnia szczegóły systemu na lata 2017-2020.

Co się zmieni: Zwiększy się do minimum 300 liczba stacji. W systemie ma się znaleźć ponad 4 tys. rowerów, w tym 10 stacji z setką rowerów elektrycznych. Poza tym, że wzrośnie liczba wypożyczalni rowerowych, będzie można szybciej i łatwiej wypożyczać jednoślady. Jak zapowiada prezydent: - To wszystko już za rok, po rozstrzygnięciu przetargu na operatora systemu.

Ponadto w systemie znajdą się terminale z kolorowymi wyświetlaczami, pompki do rowerów na stacjach, tandemy z rowerkami dziecięcymi, a liczba zwykłych tandemów ma wzrosnąć do 40 sztuk. Do tego dochodzi możliwość wypożyczenia bicyklu za pomocą aplikacji.

d4tcvhm

System rowerów miejskich jest w stolicy wyjątkowo popularny. W latach 2012-2015 zarejestrowano ponad 6 mln wypożyczeń i odnotowano blisko 375 tys. użytkowników. Warszawski Rower Publiczny jest jednym z największych i najpopularniejszych tego typu systemów w Europie.

Przeczytajcie też: Zjedz obiad z seniorem. Wspaniała akcja na Sadybie

d4tcvhm

Podziel się opinią

Share
d4tcvhm
d4tcvhm