Trwa ładowanie...
deqca1d

1000 nowych stojaków rowerowych!

Koszt jednego - 140 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
1000 nowych stojaków rowerowych!
deqca1d

Przetarg na zakup stojaków został rozstrzygnięty w ubiegłym tygodniu. Koszt jednego stojaka to 140 zł. Zwycięska firma ma 60 dni na produkcję i dostawę. Nowe miejsca do parkowania rowerów pojawią się zatem, w zależności od warunków pogodowych, najpóźniej na wiosnę przyszłego roku.

Obecnie w Warszawie jest ponad 5 tys. stojaków rowerowych typu „U”, zapewniających ponad 10 tys. miejsc do wygodnego przypięcia jednośladu w ponad 1000 miejscach w całym mieście. Dzięki nowej dostawie ta liczba znacznie urośnie. ratusz dysponuje obecnie dokumentacją na montaż 250 stojaków w 40 miejscach, m.in. przy Marszałkowskiej, al. Jana Pawła II, Puławskiej, Kruczej, Karowej czy Ratuszowej. Tak jak przy wcześniejszych zamówieniach, część stojaków zostanie przekazana dzielnicom (m. in. Woli i Ochocie).

Nowe stojaki pojawiają się również w związku z realizacją inwestycji rowerowych. Niemal 100 sztuk stanie niebawem na ul. Świętokrzyskiej i pl. Powstańców Warszawy. Stojaki pojawią się również np. przy stacji metra Dworzec Wileński (ok. 30 szt.). Wcześniej ok. 30 szt. ustawiono na Nadwiślańskim Szlaku Rowerowym.

deqca1d

Ratusz czeka także na propozycje mieszkańców warszawy, dotyczące miejsc dla stojaków. Można je przesyłać na adres rowery@um.warszawa.pl .

Przeczytajcie też: Policjanci zlikwidowali trzy linie do produkcji amfetaminy [WIDEO]

deqca1d

Podziel się opinią

Share

deqca1d

deqca1d