Trwa ładowanie...

11 listopada. Ogromne utrudnienia. Sprawdź, które ulice będą nieprzejezdne (MAPA)

11 listopada zaplanowano kilkanaście zgromadzeń. Swoje trasy zmieni wiele linii tramwajowych i autobusowych. Kilkadziesiąt pojazdów skierowanych zostanie na objazdy.

11 listopada. Ogromne utrudnienia. Sprawdź, które ulice będą nieprzejezdne (MAPA)
d1fz1tw
d1fz1tw

W Święto Niepodległości, 11 listopada odbędzie się w Warszawie wiele zgromadzeń publicznych oraz imprez masowych. Mieszkańcy powinni liczyć się z czasowymi utrudnieniami w ruchu. Swoje trasy zmieni ponad 40 linii komunikacji miejskiej. Sprawdź, które trasy będą nieprzejezdne.

Na 11 listopada w Warszawie zarejestrowano 15 zgromadzeń publicznych, odbędzie się także Bieg Niepodległości i uroczystości państwowe z udziałem prezydenta. Tego dnia bezpieczeństwa ma pilnować ponad 7 tys. policjantów. Najwięcej uczestników zgromadzą trzy marsze, które przejdą ulicami stolicy. Według deklaracji organizatorów - Komitetu Obrony Demokracji, w marszu "KOD Niepodległości" ma wziąć udział 100 tys. osób. Uczestnicy wyruszą o godz. 12.30 z placu Narutowicza, skąd ulicami Grójecką i Banacha przejdą na Pole Mokotowskie. Tam, jak informują organizatorzy, wygłoszone zostaną przemówienia i odbędzie się koncert.

Bieg Niepodległości

11 listopada w godz. 11.00 – 14.00 odbędzie się 28. "Bieg Niepodległości". Uczestnicy pobiegną następującą trasą: al. Jana Pawła II (start przy ul. Stawki - jezdnia wschodnią i wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi) – T. Chałubińskiego (jezdnią wschodnią) - al. Niepodległości (jezdnią wschodnią) - zawrotka na skrzyżowaniu z ul. Rakowiecką - al. Niepodległości (jezdnią zachodnią) – T. Chałubińskiego (jezdnią zachodnią) - al. Jana Pawła II (wiaduktem na Al. Jerozolimskimi i jezdnią zachodnią - meta przy ul. Stawki).

Zmiany w ruchu drogowym spowodowane 28. Biegiem Niepodległości potrwają od ok. 5.00 do ok. godz. 16.00:

• Od ok. godz. 5.00 do ok. godz. 16.00 zamknięta al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Dzikiej do ul. M. Anielewicza oraz ul. Stawki na odcinku od ul. Smoczej do ul. Dzikiej.

d1fz1tw

• Od ok. godz. 9.30 do ok. godz. 14.00 zamknięta al. Jana Pawła II na odcinku od ul. M. Anielewicza do al. Solidarności.
• Od ok. godz. 10.30 do ok. godz. 14.00 zamknięta al. Jana Pawła II (od al. Solidarności), T. Chałubińskiego i al. Niepodległości (do ul. Rakowieckiej),

Zachodnia jezdnia al. Niepodległości będzie nieprzejezdna pomiędzy ul. Rakowiecką a Wiktorską od 10 listopada ok. godz. 22.00 do 14 listopada ok. godz. 4.00. Na jezdni wymieniana będzie nawierzchnia.

LISTA ZGROMADZEŃ I PRZEMARSZÓW:

Marsz KOD

11 listopada w godz. 11.30 – 16.00. Zbiórka na pl. G. Narutowicza, przemarsz ulicami Grójecką i S. Banacha na Pole Mokotowskie.

d1fz1tw

Marsz Niepodległości

11 listopada w godz. 12.30 – 20.00. Zbiórka na rondzie R. Dmowskiego, przemarsz: Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, Wybrzeże Szczecińskie i ul. R. Siwca na błonia Stadionu PGE Narodowego.

Zgromadzenie Falenickiego Towarzystwa Kulturalnego

11 listopada w godz. 11.20 – 14.00. Zbiórka przy ul. Walcowniczej i Petunii, przemarsz ul. Walcowniczą do parkingu przy ul. Bystrzyckiej.

"Protest przeciwko nacjonalizmowi w Polsce"

11 listopada w godz. 14.00 – 19.00. Zbiórka na pl. Bankowym, przemarsz: Senatorska, Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, Mazowiecka i Świętokrzyska do stacji metra Świętokrzyska.

d1fz1tw

"Protest przeciwko nacjonalizmowi"

11 listopada w godz. 15.00 – 19.00. Zbiórka na pl. Zamkowym, przemarsz: Krakowskie Przedmieście, pl. marsz. J. Piłsudskiego, pl. S. Małachowskiego, Królewska, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Świętokrzyska na pl. Powstańców Warszawy.

"Otoczenie Sejmu Różańcem Świętym. Modlitwa za Ojczyznę, władzę ustawodawczą, obrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci w ustawodawstwie"

11 listopada w godz. 10.00 – 13.00. Zbiórka przed kościołem p.w. św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży, następnie o godz. 11.00 przemarsz: Al. Ujazdowskie, J. Matejki, P. Maszyńskiego, Górnośląska i Wiejska.

"Stop Narodowcom"

Od 10 listopada godz. 22.00 do 11 listopada do godz. 22.00

d1fz1tw

- przed pomnikiem gen. Ch. de Gaulle’a na skrzyżowaniu Nowego Światu i Al. Jerozolimskich;
- przed pomnikiem R. Dmowskiego na pl. Na Rozdrożu;
- przed Rotundą przy rondzie R. Dmowskiego;

W dn. 11 listopada w godz. 12.00 – 22.00

- przed pomnikiem R. Dmowskiego na pl. Na Rozdrożu;
- przed pomnikiem marsz. J. Piłsudskiego przy Belwederze
- przed Rotundą przy rondzie R. Dmowskiego;
- przed Muzeum Wojska Polskiego w Al. Jerozolimskich.

d1fz1tw

Uroczystości państwowe

Główne uroczystości odbędą się na pl. marsz. J. Piłsudskiego w godz. 12.00 – 13.00. Potem, ok. godz. 13.00, pododdziały wojskowe i grupy rekonstrukcyjne rozpoczną przemarsz trasą: Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie do Muzeum Wojska Polskiego.

Więcej informacji nt. zgromadzeń znajduje się * TUTAJ*

Zmiany w ruchu

Kierowcy powinni omijać centrum miasta – ulice, które są na trasach przemarszów będą zamykane dla ruchu, nie będzie także przejazdu ulicami poprzecznymi. Utrudnienia mogą pojawić się także na okolicznych ulicach.

d1fz1tw

Przejezdna pozostanie m.in. Wisłostrada; ciąg ulic Okopowa, Towarowa, Grójecka do pl. G. Narutowicza (a po zakończeniu zgromadzenia na placu i przemarszu ul. Grójecką także dalej) oraz Raszyńska, A. Krzyckiego, Żwirki i Wigury do S. Banacha (a po zakończeniu przemarszu na Pole Mokotowskie także dalej). Aleje Jerozolimskie pozostaną przejezdne do Ronda R. Dmowskiego ale trzeba się liczyć z utrudnieniami na śródmiejskim odcinku; także ciąg ulic Prosta-Świętokrzyska pozostanie otwarty do ul. Marszałkowskiej. Utrudnień nie powinno być w al. Solidarności. Przejezdne powinny być mosty: M. Skłodowskiej-Curie, gen. S. Grota-Roweckiego, Gdański, Śląsko-Dąbrowski, Łazienkowski i Siekierkowski. Otwarty będzie także Most Świętokrzyski ale dojazd do niego będzie utrudniony z powodu przemarszów Traktem Królewskim i ul. Świętokrzyską oraz zgromadzenia na błoniach Stadionu PGE Narodowego.

Zmiany tras obejmą kilkadziesiąt linii autobusowych i tramwajowych – kierowane będą na najbliższe przejezdne ciągi komunikacyjne. Szczegóły dostępne na www.ztm.waw.pl . Zarząd Transportu Miejskiego wystawi ok. 60 posterunków nadzoru ruchu, w których pracownicy ZTM będą na bieżąco reagowali na zmieniającą się sytuację na ulicach i kierowali pojazdy na zmienione trasy. Relację na żywo będzie można śledzić na Facebooku i Twitterze ZTM. W Śródmieściu będą działały punkty informacyjne.

Najlepszym środkiem komunikacji w tym dniu będzie metro. Pociągi linii M1 będą kursowały przez cały dzień wg rozkładu jazdy obowiązującego w soboty; linii M2 w godz. 11.00 – 20.00 wg rozkładu jazdy obowiązującego w soboty. Do ok. godz. 11.00 oraz po godz. 20.00 linia metra M2 będzie działała wg. rozkładu jazdy obowiązującego w dni świąteczne wraz z kursami nocnymi.

d1fz1tw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fz1tw