Trwa ładowanie...

11 nowych tras z Lotniska Chopina! Liczą na kolejny rekord

W tym roku z Warszawy polecimy w aż 200 kierunkach!

11 nowych tras z Lotniska Chopina! Liczą na kolejny rekord
dfszw6n
dfszw6n

Już w niedzielę Lotnisko Chopina odprawi pierwszych pasażerów do portu Żuliany, położonego najbliżej centrum Kijowa. Łącznie w tym roku z warszawskiego lotniska polecimy w aż 11 nowych kierunkach. Władze portu lotniczego liczą na kolejny rekord frekwencji.

Do tej pory maszyny LOT-u oraz ukraińskiego przewoźnika Ukraine International Airlines latały tylko na główne lotnisko Kijowa - Boryspol. To największy port międzynarodowy na Ukrainie, jednak położony aż 30 km od centrum Kijowa. Od 26 lutego LOT poleci na lotnisko Żuliany, które mieści się zdecydowanie bliżej centrum miasta.

Samoloty polskiego narodowego przewoźnika będą tam latać 6 razy w tygodniu. Wylot z Warszawy odbędzie się po godz. 22.00, a powrót z Kijowa po 6 rano.

Dreamlinerem do "Miasta Aniołów"

Ponadto pojawi się wiele innych, nowych połączeń. Już wkrótce LOT uruchomi nowe loty transatlantyckie do Los Angeles i Newark w Nowym Jorku. Oba kierunki będą obsługiwane przez boeingi 787 „Dreamliner”. Od 2 marca samoloty LOT pojawią się też na trasie do Zielonej Góry.

Z kolei od 2 lipca Wizzair poleci do Lamezia Terme w Kalabrii. Łącznie pojawi się 11 nowych tras, z czego 9 to połączenia całoroczne. Dwa pozostałe – do Podgoricy i Puli - będą utrzymywane tylko w sezonie letnim.

dfszw6n

- Nowe połączenia potwierdzają nasze możliwości i nasz potencjał. To dowód na to, że największy port lotniczy w Polsce dynamicznie się rozwija - mówi Mariusz Szpikowski z przedsiębiorstwa „Porty Lotnicze”, zarządzającego Lotniskiem Chopina w Warszawie . - W dalszym ciągu będziemy budować pozycję Lotniska Chopina, jako centrum przesiadkowego dla pasażerów z zagranicy, zwłaszcza z państw sąsiednich - dodaje.

Będzie nowy rekord?

W 2017 r. z usług Lotniska Chopina skorzysta 34 przewoźników rozkładowych, którzy oferować będą połączenia na 120 trasach w sezonach letnim i zimowym. Na ponad 70 trasach operować będzie też co najmniej 15 przewoźników czarterowych. To oznacza, że ze stołecznego lotniska polecimy w aż 200 kierunkach.

Z tego powodu władze portu lotniczego liczą na kolejny rekord. - Szacuje się, że w 2017 roku Lotnisko Chopina obsłuży nawet 14 milionów pasażerów, co będzie kolejnym rekordem w historii największego portu lotniczego w Polsce - informują przedstawiciele lotniska.

Źródło: Lotnisko-Chopina/Wawalove.pl

dfszw6n
dfszw6n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfszw6n