WP

12. Warszawskie Otwarte Wikispotkania

W programie bezpłatne warsztaty, na których będzie można nauczyć się programowania i współtworzenia haseł Wikipedii i projektów siostrzanych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
12. Warszawskie Otwarte Wikispotkania
WP

29 listopada 2014 r., w sobotę, w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Łazienkowskiej 7 odbędzie się dwunasta impreza z cyklu Warszawskich Otwartych Wikispotkań. W jej trakcie odbędzie się m.in. wernisaż najlepszych polskich zdjęć zgłoszonych do konkursu "Wiki Lubi Zabytki", polskiego etapu największego konkursu fotograficznego świata. Twórcy Wikipedii i projektów siostrzanych będą także świętować pojawienie się okrągłego, pięćsettysięcznego hasła w Wikisłowniku.

Przeczytajcie też: Za darmo: Jak ugryźć Indie? Kulinarny pokaz slajdów

Program imprezy

WP

Od godz. 14:00 przez dwie godziny trwać będą otwarte warsztaty, na których będzie można nauczyć się programowania i współtworzenia haseł Wikipedii i projektów siostrzanych.

O godzinie 16:00 rozpocznie się gala wręczenia nagród dla autorów dziesięciu najlepszych zdjęć polskich zabytków wyłonionych w konkursie Wiki Lubi Zabytki 2014 (WLZ). Wystawę wyróżnionych zdjęć można będzie oglądać w MDK do 31 grudnia, można je także oglądać (i pobierać do własnego wykorzystania) na stronie Wikimedia Commons, repozytorium plików wykorzystywanych przez wszystkie edycje językowe Wikipedii (a także miliony redakcji, agencji reklamowych czy zwykłych ludzi na całym świecie).

O 17:15 rozpoczną się dyskusje w podgrupach i prezentacje oraz świętowanie ważnego wydarzenia w historii polskiej edycji Wikisłownika: 13 listopada do słownika dodano pięciusettysięczne hasło. Historycznym wpisem jest czeskie słowo poslušný . Goście zostaną poczęstowani okolicznościowym, słownikowym tortem.

Impreza zakończy się ok. godziny 20. Wstęp wolny. W spotkaniu można uczestniczyć także wirtualnie, na kanale IRC ##wikiradio na freenode.net

WP

* Sprawdź inne darmowe wydarzenia w Warszawie!*

Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP