Trwa ładowanie...
d1h3tvx

120 tys. kwiatów za blisko 300 tys. zł. Rozpoczęły się wiosenne nasadzenia

"W tym roku Warszawę udekorujemy około pół milionem kwiatów"
Share
120 tys. kwiatów za blisko 300 tys. zł. Rozpoczęły się wiosenne nasadzenia
d1h3tvx

Bratki, stokrotki, niezapominajki to kolejne po krokusach kwiaty na stołecznych rabatach. Sadzone są w parkach, którymi opiekuje się Zarząd Oczyszczania Miasta oraz na rabatach przyulicznych.

40 tys. bratków posadzonych zostało w Ogrodzie Saskim. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza pojawiły się kompozycje z niebieskich, żółtych i bordowych bratków. 24 tys. niezapominajek i bratków dekoruje park Ujazdowski. Niemal 2 tys. żółtych płożących bratków zdobi wieże kwiatowe naprzeciwko katedry św. Floriana Męczennika i Michała Archanioła w al. Solidarności. A w okolicy Dworca Centralnego w pojemnikach przy ul. Emilii Plater i w al. Solidarności posadzone są kompozycje z 6,6 tys. szt. stokrotek i bratków. Różnokolorowe kwiaty pojawiają się również na Trakcie Królewskim, ul. Targowej czy placu Bankowym.

Setki tysiące krokusów, tulipanów, narcyzów i czosnków ozdobnych zakwitnie wiosną na rabatach przyulicznych, Polu Mokotowskim, w parku Skaryszewskim, Fosa i Stoki Cytadeli oraz Ogrodzie Saskim. Jesienią ub. roku posadzonych zostało 170 tys. cebulek tych kwiatów, a dwa lata temu milion.

d1h3tvx

Koszt posadzenia wiosennych 120 tys. kwiatów to ok. 275 tys. zł. - Kolejna zmiana ukwiecenia czeka nas latem i jesienią. W sumie w tym roku Warszawę udekorujemy około pół milionem kwiatów - poinformował WawaLove.pl Mariusz Burkacki, rzecznik ZOM.

Zarząd Oczyszczania Miasta dba o ok. 1,3 tys. ha zieleni przyulicznej oraz 170 ha miejskich parków, tj. Praskiego, Skaryszewskiego, Ujazdowskiego, Fosa i Stoki Cytadeli, Pola Mokotowskiego oraz Ogrodu Saskiego.

Przeczytajcie też: Holowanie samochodów. Większe uprawnienia dla SM. Wyższe opłaty

d1h3tvx

Podziel się opinią

Share
d1h3tvx
d1h3tvx