Trwa ładowanie...

14-letni chłopcy z Ochoty uratowali bezdomnego mężczyznę

Ich szybka reakcja pozwoliła na dotarcie z pomocą o czasie.

14-letni chłopcy z Ochoty uratowali bezdomnego mężczyznę
d1z3pvh
d1z3pvh

Młodzi mieszkańcy dzielnicy wykazali się postawą godną naśladowania, co niestety nadal nie jest powszechne wśród osób dorosłych. Wczoraj w godzinach wieczornych, kiedy wyrzucali śmieci zauważyli wyziębionego i przemoczonego 68-latka.

Bezdomny mężczyzna leżał na skwerze przy ulicy Korotyńskiego i ewidentnie potrzebował pomocy medycznej. Dlatego błyskawicznie poinformowali o tym fakcie policję, a na miejscu zjawiło się również pogotowie ratunkowe. Okazało się, że bezdomny jest mocno wychłodzony i musi trafić do szpitala. Dzięki wzorowej postawie 14-latków udało się więc uratować mężczyznę.

Funkcjonariusze przypominają, że szczególnie w okresie mrozów powinniśmy zwracać uwagę na osoby potrzebujące naszej pomocy . Szybka interwencja może zapobiec ewentualnej tragedii. Każdy przypadek należy zgłaszać pod numery alarmowe: 112, 997 lub 986. Dodatkowo specjalną, bezpłatną infolinię dla bezdomnych (987) uruchomiło Centrum Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Osoby potrzebujące wsparcia mogą uzyskać informacje m.in. w zakresie dostępności schronisk, noclegowni oraz pomocy medycznej.

d1z3pvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z3pvh