Trwa ładowanie...

15 miesięcy bez pociągów na trasie Warszawa - Grodzisk Mazowiecki. "Samorządy poparły plan"

Utrudnienia będą spowodowane przebudową linii 447.

Share
15 miesięcy bez pociągów na trasie Warszawa - Grodzisk Mazowiecki. "Samorządy poparły plan"
d2wo9qz

PKP od zeszłego roku przygotowuje przebudowę linii 447 na trasie Warszawa - Grodzisk Mazowiecki. We współpracy z przewoźnikami i samorządami podjęto decyzję, że najlepszym wariantem jest "maksymalne skrócenie czasu prac i 15 miesięczne zamknięcie linii". Dla pasażerów oznacza to 15 miesięcy bez pociągów na tej trasie.

- Z punktu widzenia pasażera, najlepszym wariantem przebudowy jest ten, który trwałby najkrócej, czyli niecałe 2 lata i przy czasowym wyłączeniu ruchu pociągów – mówi Agnieszka Kwapisz, kierownik kontraktu z Polskich Linii Kolejowych. - Cały czas omawiamy optymalny sposób prowadzenia komunikacji podczas modernizacji. Sprawdzamy jakie możliwości mają przewoźnicy, także autobusowi, którzy przejęliby część pasażerów. Wariant poparły prawie wszystkie samorządy gmin, przez które przechodzi linia 447. Także przewoźnicy uznali, że niecałe dwa lata remontu to najlepsze rozwiązanie - dodaje.

d2wo9qz

PLK analizuje krótszy czas modernizacji

Linia 447 jest jedną z najbardziej obciążonych ruchem i newralgicznych w systemie komunikacji Warszawy. Dziennie z dojazdów do stolicy od strony Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego korzystają tysiące osób.

- Dzisiaj zakładamy, że model 4-15-2 jest realny - 4 miesiące na prace przygotowawcze, 15 miesięcy prac przy zamkniętych torach i 2 miesiące na prace końcowe. Skróciliśmy roboty z pierwotnie zakładanych 22 miesięcy do 21. Jednocześnie chcemy, aby wykonawcy jeszcze na etapie prowadzonego przetargu przeanalizowali swoje możliwości, aby skrócić czas zamknięć torowych z 15 do 12 miesięcy. Takie rozwiązanie umożliwiłoby przeprowadzenie modernizacji w półtora roku, a nie jak na początku zakładano prawie dwóch – powiedział Andrzej Pawłowski wiceprezes PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Efektem modernizacji 22 kilometrowej linii 447 Warszawa Włochy - Grodzisk Mazowiecki będzie większa niezawodność przejazdu, szybsza i punktualna jazda pociągów oraz lepsza obsługa pasażerów na stacjach i przystankach. Prędkość składów pasażerskich zostanie podwyższona z 90 km/h do 120 km/h. Wszystkie perony zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przedsięwzięcie wpłynie na lepszą obsługę systemu komunikacji w stolicy.

d2wo9qz
d2wo9qz

Podziel się opinią

Share
d2wo9qz
d2wo9qz