Trwa ładowanie...
dh20ngb

16 lipca z Modlina wystartują pierwsze samoloty!

Co warto wiedzieć o nowym lotnisku?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
16 lipca z Modlina wystartują pierwsze samoloty!
dh20ngb

15 lipca odbędzie się uroczyste otwarcie lotniska w Modlinie. Na godzinę 11.00 przewidziana jest wizyta premiera Donalda Tuska. Niewykluczone, że pojawi się także prezydent Bronisław Komorowski. Następnego dnia ruszą rejsy Ryanair, a 17 lipca z płyty lotniska wystartują pierwsze samoloty WizzAir.

Lotnisko w Modlinie zostało stworzone po to, żeby odciążyć Okęcie. Będzie obsługiwało połączenia międzynarodowe na liniach krótkiego i średniego zasięgu oraz loty krajowe. Z lotniska będą korzystać przewoźnicy nisko kosztowi i czarterowi.

Do Modlina można dojechać pociągami Kolei Mazowieckich. W ciągu dnia można skorzystać z jednego z 14 połączeń. Pociągi zatrzymują się na stacjach: Nowy Dwór Mazowiecki, Chotomów, Legionowo Przystanek, Legionowo, Warszawa Płudy, Warszawa Toruńska, Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna oraz Warszawa Zachodnia. Część pociągów dodatkowo zatrzymuje się na stacjach Warszawa Chozczówka i Warszawa Praga.

Od 16 lipca ze stacji kolejowej Modlin na lotnisko będą kursować specjalne autobusy. Będą odjeżdżać z dworca z częstotliwością raz na 20 minut w godzinach od 3.00 rano do 24.00.

Za bilet na pociąg trzeba zapłacić 12,5 złotego, a na autobus 3,3 zł. Razem podróż pociągiem i autobusem na lotnisko potrwa około 55 minut.

dh20ngb

Podziel się opinią

Share
dh20ngb
dh20ngb