Trwa ładowanie...
d24ubgw

16. Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie

Już na początku października po raz 16. odbędą się najważniejsze w Polsce targi sztuki. Kilkadziesiąt galerii sztuki współczesnej oraz antykwariatów, w tym również niemieckie, angielskie i chińskie wezmą udział w tym spektakularnym wydarzeniu kulturalnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Targi sztuki odbędą się już po raz szesnasty
Targi sztuki odbędą się już po raz szesnasty (Materiały prasowe)
d24ubgw

Jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce gdzie można obejrzeć i kupić prace uznanych już artystów współczesnych oraz dzieła wybitnych przedwojennych malarzy. Dostępne będzie też rzemiosło artystyczne wysokiej klasy oraz retro biżuteria. Przy okazji dodatkowo przewidziane są atrakcje także dla dzieci i młodzieży.

Jak zwykle odbędą się wykłady o sztuce i rynku sztuki oraz spotkania ze znanymi artystami. Tradycyjnie targom towarzyszą wystawy uznanych twórców – prezentowane były już dokonania m.in. Jacka Malczewskiego, Tadeusza Kantora i znanej na wszystkich kontynentach Magdaleny Abakanowicz. "Grupa mutantów” jej autorstwa, pokazana na 15. WTS została zakupiona przez wrocławskie Muzeum Narodowe. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się też wystawa fotograficzna Witkacego – najbardziej szalonego rodzimego artysty, przedstawiciela polskiej awangardy. W tym roku pokażemy obrazy takich twórców, jak Wojciech Fangor i Andrzej "Dudi” Dudziński, artystów tworzących w różnych stylistykach, którzy wiele lat mieszkali w USA. Cenionych i docenionych nie tylko przez krytyków. W zeszłym roku, zaledwie w ciągu niespełna trzech dni 15. Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego odwiedziło około 10 tys. osób!

   Andrzej Dudziński "Akt zszedł ze schodów"
(Andrzej Dudziński "Akt zszedł ze schodów")

Targi odbędą się 5-7 października 2018 w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.
www.warszawskietargisztuki.pl

d24ubgw

Podziel się opinią

Share
d24ubgw
d24ubgw