Trwa ładowanie...

170 lat Drogi Żelaznej. Na warszawiaków czeka niezwykła przejażdżka zabytkowym parowozem

W tym roku przypada bowiem jubileusz szlaku kolejowego.

170 lat Drogi Żelaznej. Na warszawiaków czeka niezwykła przejażdżka zabytkowym parowozem
d1jwwgp
d1jwwgp

Chodzi o otwarcie Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Głównym wydarzeniem, związanym z tą rocznicą będzie przejazd zabytkowym pociągiem , do którego dojdzie 4 października o godzinie 9:30. Niezwykły skład wyruszy razem z pasażerami spod Muzeum Kolejnictwa i dotrze do stacji końcowej Warszawa Wawer. Organizatorzy zaplanowali też drugi przejazd na tej samej trasie, który wyruszy o godz. 15.00.

Sama impreza odbędzie się 3-4 października, a wśród jej dodatkowych atrakcji znajdą się: salonowy wagon dygnitarzy z okresu PRL, pociąg pancerny czy „Iskrząca Noc”. To ostatnie wydarzenie dotyczy nocnego zwiedzania Muzeum Kolejnictwa wraz z przewodnikiem. Zwiedzający dostaną też możliwość obejrzenia wystawy poświęconej Władysławowi Reymontowi, pod nazwą: "Pasażer relacji Warszawa-Wiedeń".

Bilety na przejazd pociągiem retro dostępne są w cenach 10 zł (bilet normalny) oraz 5 zł (bilet ulgowy). Do nabycia w siedzibie organizatorów tej imprezy czyli: Wawerskiego i Wolskiego Centrum Kultury oraz Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Co ważne, wstęp do samego Muzeum w dniach 3-4 października będzie bezpłatny.

d1jwwgp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jwwgp