Trwa ładowanie...

174 razy dookoła świata. Nowy rekord rowerów miejskich

Rekordowe wypożyczenie roweru miało miejsce wczoraj w nocy

174 razy dookoła świata. Nowy rekord rowerów miejskich
d1uw6md
d1uw6md

System roewrów moiejskich Veturilo wciąż bije kolejne rekordy popularności. Operator systemu, firma Nextbike Polska poinformowała, że odnotowano w poniedziałek siedmiomilionowe wypożyczenie w całej historii Warszawskiego Roweru Publicznego/ W latach 2012 – 2016 warszawiacy przejechali na Veturilo ponad 15 milionów kilometrów, czyli przemierzyli odległość równą 174 podróżom dookoła świata.

Tylko w tym sezonie rowery były wynajmowane 1,1 miliona razy, a grono użytkowników powiększyło się o prawie 50 tysięcy osób. 1 126 178 – od 1 marca do 19 lipca 2016 roku, a w sumie już 7 000 037 razy skorzystano z Veturilo od 1 sierpnia 2012 roku, kiedy rowery pojawiły się w Warszawie. Korzysta z nich 409 703 zarejestrowanych mieszkańców, z których 49 464 „zapisało się” do systemu w ciągu ostatnich miesięcy.

- W tym sezonie dobiega końca obecny kontrakt na obsługę Veturilo - dzięki warszawskim rowerzystom udaje nam się efektowanie postawić kropkę nad „i”. Warszawiacy nie tylko przekroczyli granicę siedmiu milionów wynajmów całej historii systemu, ale też korzystają obecnie z wypożyczalni z intensywnością, która pozwala wierzyć, że po raz pierwszy uda nam się wspólnie „dobić” do dwóch milionów wynajmów na zakończenie sezonu. Przed rokiem zabrakło do tego 45 tysięcy wynajmów – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Siedmiomilionowe wypożyczenie Veturilo miało miejsce wczoraj w nocy. Użytkownik wynajął rower przy stacji „ul. Miodowa”, by po 40 minutach oddać go w punkcie „al. Lotników – Modzelewskiego”. Wraz z nadejściem wiosny, w każdym z kolejnych miesięcy funkcjonowania Veturilo w tym sezonie, warszawiacy dokonywali więcej wynajmów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku: w kwietniu o 7 863 wypożyczenia, w maju – o 38 679, w czerwcu – 10 911. Maj 2016 jest dotychczas miesiącem największej aktywności użytkowników Veturilo. W ciągu 31 dni, warszawiacy dokonali 330 421 wypożyczeń. - To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy kibicują ekologicznym rozwiązaniom w przestrzeni miejskiej. Po pięciu latach obecności Veturilo w Warszawie, nasze rowery zyskują coraz więcej nowych entuzjastów, którzy w maju, ale też w czerwcu, wygenerowali tak duży ruch w obrębie systemu, z jakim wcześniej nie mieliśmy do czynienia – mówi Wojtkiewicz.

Najczęściej na a. Niepodległości

Podana liczba 7 000 037 wynajmów Veturilo nie obejmuje wypożyczeń dokonanych w ramach Bemowo Bike (system działający na Bemowie w latach 2012-2014) oraz kompatybilnego z Warszawskim Rowerem Publicznym systemem Konstanciński Rower Miejski. Gdyby zsumować te wypożyczenia, sumaryczna liczba wzrosłaby do 7 206 982. Najaktywniejszy rowerzysta od 1 marca tego roku wypożyczał rowery 526 razy. Statystycznie – 4 razy każdego dnia.

d1uw6md

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń:
al. Niepodległości – Batorego - 2,12% wszystkich wypożyczeń
Rondo Waszyngtona - Stadion Narodowy - 1,30%
Plac Wileński - 1,26%
Arkadia - 1,24%
ul. Stefana Banacha - Uniwersytet Warszawski - 1,19%
Najpopularniejsze stacje zwrotów:
al. Niepodległości – Batorego - 2,03%
Rondo Waszyngtona - Stadion Narodowy - 1,33%
Arkadia - 1,31%
Plac Wileński - 1,25%
pl. Unii Lubelskiej – Puławska - 1,15%

Najpopularniejsze trasy:
„al. Niepodległości – Batorego” – „ul. Stefana Banacha - Uniwersytet Warszawski”
„ul. Stefana Banacha - Uniwersytet Warszawski” – „al. Niepodległości – Batorego”
„ul. Marymoncka – Dewajtis” – „UKSW II”
„UKSW II” – „ul. Marymoncka – Dewajtis”
„pl. Hallera – Dąbrowszczaków” – „Plac Wileński”
„SGGW I” – „Metro Ursynów - ul. Beli Bartoka I”
„Plac Politechniki - ul. Nowowiejska” – „ul. Grójecka - Pl. Narutowicza”
„Rondo Waszyngtona - Stadion Narodowy” – „ul. Wybrzeże Szczecińskie - Stadion Narodowy”
„ul. Wąwozowa - al. KEN - Metro Kabaty” – „al. Komisji Edukacji Narodowej - Metro Natolin”
„Plac Wileński” – „pl. Hallera – Dąbrowszczaków”

d1uw6md
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uw6md