Trwa ładowanie...

„1863. Gra o niepodległość”

Specjalna, interaktywna wystawa w BUW-ie na 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

„1863. Gra o niepodległość”
d3jtkjk
d3jtkjk

W 150. rocznicę wybuchu powstania styczniowego Muzeum Historii Polski zaprasza na specjalną interaktywną wystawę „1863. Gra o niepodległość”, która przeniesie nas w lata 50. i 60. XIX wieku. Wystawa przygotowana w formie labiryntu ma charakter multimedialny. Widzowie zobaczą m.in. wydruki archiwalnych, rzadko pokazywanych dokumentów, plakatów, map, fotografii przedstawiających powstańców i Warszawę tamtego okresu, zaś przy stole sztabowym widzowie zapoznają się z przebiegiem słynnych bitew powstańczych.

Wędrówkę w czasie rozpoczniemy w wytwornym salonie Państwa Łuszczewskich, gdzie spotkamy pisarzy, artystów, polityków, duchownych, przemysłowców. Stamtąd wyjdziemy na ulice modernizującej się wówczas Warszawy. Poznamy zalety rozwijającego się miasta, doświadczymy także atmosfery patriotycznych manifestacji. Staniemy przed koniecznością dokonania wyboru kierunku działania i przyjęcia jego konsekwencji: czy poprzeć Aleksandra Wielopolskiego? Czy też walczyć o niepodległość - w konspiracji i powstaniu? Może się nawet zdarzyć, że poddani represjom popowstaniowym – zostaniemy zesłani na Syberię i zostaniemy zmuszeni do mówienia w obcym języku. Na zakończenie każdy z odwiedzających będzie uczestniczył w tworzeniu powstańczego dziedzictwa.

Młodzieży szkolnej polecamy lekcje muzealne oraz warsztaty organizowane na wystawie.

Konstrukcja ekspozycji pozwoli na jej mobilność - szczególnie istotną w związku z Rokiem Powstania Styczniowego, będzie udostępniana instytucjom kultury, oświaty lub jednostkom samorządowym.

d3jtkjk

Miejsce: Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, sala wystawowa na parterze (nr 097), ul. Dobra 56/66

Termin: od 22 stycznia do 24 lutego 2013 roku

Godziny otwarcia: codziennie w godz. 10.00-18.00

Bilety: 8 zł normalny, 5 zł ulgowy, 15 zł rodzinny (min. trzy osoby)

d3jtkjk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jtkjk