Trwa ładowanie...

19 maja kulminacja fali wezbraniowej w stolicy!

"Warszawa gotowa na wypadek zagrożenia powodziowego" - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz

Share
19 maja kulminacja fali wezbraniowej w stolicy!
d31aov4

Na posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. zabezpieczenie przeciwpowodziowego stolicy, zwołanego na polecenie Prezydent Warszawy, przedstawiciele służb i jednostek miejskich przedstawili bieżącą sytuację na warszawskim biegu Wisły.

- Chciałam uspokoić mieszkańców, że jesteśmy przygotowani na falę wezbraniową, jaka za kilka dni pojawi się w Warszawie – powiedziała podczas briefingu prasowego Prezydent Warszawy. - Na bieżąco sprawdzana jest infrastruktura oraz sprzęt, którego mamy wystarczającą ilość. Informacja o podwyższonym stanie wody zostanie przekazana do najemców klubów nabrzeżnych z prośbą o zabezpieczenie mienia. – dodała Prezydent.

Uczestnicy posiedzenia Zespołu przedstawili m.in. stan urządzeń przeciwpowodziowych koryta Wisły i międzywala, przewidywaną sytuację na mniejszych ciekach wodnych na terenie Warszawy oraz możliwość przejęcia nadmiaru wód z deszczów nawalnych przez miejską sieć kanalizacyjną. Zostali także poinformowani o stanie zabezpieczenia materiałowego (worki, piasek) m.st. Warszawy oraz sprzętowego stołecznej straży pożarnej. Na wczorajszym briefingu prezydent zapowiedziała także, że kulminacji fali wezbraniowej należy się spodziewać od 19 maja.

Zresztą wkrótce sami się przekonamy czy nam się dobrze powodzi i czy przypadkiem nam sie nie przelewa...

Przeczytajcie też: Kierowcy zniszczyli 70 tys. m kw. zieleni!

d31aov4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31aov4