Trwa ładowanie...

19 nowych stacji Veturilo!

Na Mokotowie, Pradze-Południe, w Ursusie i na Woli

19 nowych stacji Veturilo!
d2rjv74
d2rjv74

19 nowych stacji roweru miejskiego! Do końca sierpnia na Mokotowie, Pradze-Południe, w Ursusie i na Woli powstaną kolejne wypożyczalnie miejskich rowerów Veturilo . Dzisiaj Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę z operatorem sieci firmą Nextbike. Przybędzie także 209 nowych rowerów.

MOKOTÓW: metro Racławicka, metro Wierzbno, skrzyżowanie ul. Madalińskiego i ul. Puławskiej, skrzyżowanie ul. Czerniakowskiej i ul. Gagarina, skrzyżowanie ul. Czerniakowskiej i ul. Witosa, skrzyżowanie ul. Dolnej i ul. Sobieskiego, skrzyżowanie ul. Sobieskiego i ul. św. Bonifacego, pętla Stegny.

URSUS: PKP Ursus, PKP Ursus Niedźwiadek, urząd dzielnicy (plac Czerwca 1976), skrzyżowanie ul. Skoroszewskiej i ul. Prystora, OSiR przy ul. gen. Sosnkowskiego.

PRAGA POŁUDNIE: urząd dzielnicy (ul. Grochowska 274), plac Szembeka, Fieldorfa (k. TESCO)
, jeziorko Balaton (skrzyżowanie ul. Kapelanów z Abrahama), skrzyżowanie ul. Egipskiej i ul. Afrykańskiej.

d2rjv74

WOLA: skrzyżowanie ul. Wolskiej i ul. Redutowej.

Na czerwiec planowane są również niewielkie zmiany w lokalizacji istniejących stacji. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wypożyczalnie cieszące się najmniejszą popularnością, zostaną przeniesione w inne miejsce. Stacja z ul. Lubelskiej zostanie przesunięta na rondo Wiatraczna. Wypożyczalnia z okolic Hotelu Saskiego trafi na plac Teatralny, zaś z jedna ze stacji z kampusu AWF - na skrzyżowanie Wólczyńskiej i al. W. Reymonta. Wypożyczalnia stanie też na Mariensztacie. Ponadto, w połowie lipca pojawi się kolejna stacja sfinansowana ze środków prywatnych – przed siedzibą jednego z operatorów telefonii komórkowej na ul. Marynarskiej.

Dziś podpisano również porozumienie o kompatybilności systemu Veturilo z uruchamianą w połowie czerwca siecią wypożyczalni rowerów publicznych w Konstancinie-Jeziornie.* Dzięki temu rowery miejskie będzie można wypożyczyć w Konstancinie, a oddać w Warszawie – i na odwrót.* Władze podwarszawskiej gminy zdecydowały się na montaż pięciu stacji z 55 rowerami.

d2rjv74

To oznacza, że system Veturilo jeszcze w tym roku będzie liczył 200 wypożyczalni i prawie 3 tys. rowerów. Do tej pory skorzystało z niego 180 tys. osób, wypożyczając rowery prawie 3 mln razy. Wszystkie wpływy z Veturilo decyzją prezydent m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz są przeznaczane na rozwój infrastruktury rowerowej. To ponad 2 mln zł rocznie.

d2rjv74
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rjv74