Trwa ładowanie...

2 tys. laptopów z Internetem dla niepełnosprawnych warszawiaków

Niepełnosprawni przejdą także kurs komputerowy

Share
2 tys. laptopów z Internetem dla niepełnosprawnych warszawiaków
d1jdtdl

Aż 2 tys. laptopów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych trafi do warszawiaków w ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych w Warszawie”. Uczestników projektu odwiedziła dziś Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

W ramach pilotażu podstawowe przeszkolenie przejdą trzy pierwsze grupy uczestników. Każda z grup w ciągu dwóch dni zapozna się z otrzymanym sprzętem i nauczy podstawowych zasad obsługi i efektywnego korzystania z komputera. Łącznie w pierwszym etapie szkolenia przejdzie 120 osób. Z projektu skorzysta 2 tys. niepełnosprawnych warszawiaków.

Uczestnikom zapewniony zostanie bezpłatny dostęp do Internetu oraz wsparcie serwisowe. Będą oni również mogli wziąć udział w szerokim komponencie szkoleniowym projektu. Szkolenia będą realizowane zarówno w formie stacjonarnej, jak i metodą e-learningu. W trakcie szkoleń stacjonarnych, uczestnicy projektu nauczą się korzystać z otrzymanego sprzętu. Poznają też podstawowe zasady poruszania się w sieci. Moduł e-learningowy z kolei nastawiony będzie na umiejętności niezbędne do wykorzystywania Internetu w pracy i życiu codziennym. Dzięki szkoleniom dostępnym na Platformie Usług Elektronicznych (PUE), kursanci będą mogli nauczyć się, jak zdobywać informacje w sieci, tworzyć, wypełniać i przesyłać on-line dokumenty oraz komunikować z innymi za pośrednictwem Internetu. Łącznie na platformie dostępnych będzie kilkanaście modułów szkoleniowych, nastawionych na rozwijanie umiejętności związanych z praktycznym wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Informacje dotyczące projektu:
Wartość całkowita projektu: 25,7 mln zł
Źródło dofinansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny: Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka

d1jdtdl

Podziel się opinią

Share
d1jdtdl
d1jdtdl