Trwa ładowanie...

"20 złotych podwyżki? To dowcip." Oburzeni lekarze zaprotestują przed Sejmem

Kolejna grupa zmierza na Wiejską.

Share
"20 złotych podwyżki? To dowcip." Oburzeni lekarze zaprotestują przed Sejmem
d3o15m3

Kolejni protestujący zmierzają przed Sejm. Tym razem na Wiejskiej odbędzie się pikieta pracowników medycznych - Według proponowanych stawek lekarz rezydent ma dostać 20 złotych podwyżki miesięcznie. To jest dowcip - podkreślają organizatorzy.

1 lipca Jarosław Kaczyński ogłosił na Kongresie PIS-u w Przysusze, że likwidacja NFZ to projekt na następną kadencję. Jak w obliczu takiej decyzji będzie wyglądać sieć szpitali? O to martwią się medycy, którzy w środę zamierzają wziąć udział w manifestacji. Organizatorem wydarzenia jest Porozumienie Zawodów Medycznych, które przygotowało obywatelski projekt wzrostu wynagrodzeń. Podpisało się pod nim prawie 240 tysięcy osób.

– Propozycja ministerstwa dotycząca wzrostu płac młodych lekarzy jest nie do przyjęcia – mówi wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów Krzysztof Hałabus. – Według proponowanych stawek lekarz rezydent ma dostać 20 złotych podwyżki miesięcznie. To jest dowcip. Oczekujemy tego, by nasze pensje wynosiły tyle, co na Słowacji czy w Czechach, gdzie lekarz rezydent otrzymuje dwie średnie krajowe, a lekarz specjalista, także w Rumunii, otrzymuje trzy średnie krajowe.

Pikieta wystartuje o godzinie 14, uczestnicy wyrusza spod Sejmu na Plac Trzech Krzyży. W proteście obok młodych lekarzy mają uczestniczyć także ratownicy, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psychologowie kliniczni i dietetycy.

d3o15m3

Źródło: MediumPubliczne/bedacmlodymlekarzem.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3o15m3

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o15m3
d3o15m3