Trwa ładowanie...

219 zgłoszeń do stworzenia projektu modernizacji pl. Małachowskiego!

Organizator konkursu przyjął zgłoszenia od architektów i urbanistów z Polski i z całego świata!

219 zgłoszeń do stworzenia projektu modernizacji pl. Małachowskiego!
d3ko2z6
d3ko2z6

Pod koniec lutego br. pisaliśmy o konkursie na koncepcję przebudowy pl. Małachowskiego w Warszawie. Plany są odważne - przewiduje się przekształcenie placu w miejsce spotkań, działań artystyczno-kulturalnych i wymiany doświadczeń przenikających się środowisk kultury, sztuki, nauki i biznesu.

Konkurs ogłoszono 28 lutego. Od tego czasu do Zarządu Terenów Publicznych wpłynęla rekordowa liczba 219 propozycji! Organizator konkursu, który czekał na dokumenty do 18 marca, przyjął zgłoszenia od architektów i urbanistów z Polski i z całego świata.

Uczestnicy, którzy zostaną dopuszczeni do konkursu po spełnieniu warunków formalno-prawnych, będą mieli 3 miesiące na stworzenie koncepcji modernizacji XIX-wiecznego Placu Małachowskiego. Organizatorom zależy na zaproponowaniu idei miejsca otwartego na mieszkańców, eksponującego ponadczasowość architektury budynków okalających plac, z przestrzenią do organizacji wydarzeń artystyczno-kulturalnych.

d3ko2z6

Uczestnicy powinni wziąć pod uwagę formalne wymogi stawiane m.in. przez Stołecznego Konserwatora Zabytków, Inżyniera Ruchu i uwzględniać tezy wynikające z raportu podsumowującego przeprowadzone konsultacje społeczne. Zwycięska koncepcja posłuży do wykonania dokumentacji budowlanej, wykonawczej i kosztorysowej niezbędnej do przeprowadzenia modernizacji Placu Małachowskiego, która uwolni potencjał tego miejsca, wytyczonego w 1825 r. u zbiegu ulic Królewskiej , Traugutta, Mazowieckiej i Kredytowej, w sąsiedztwie instytucji świata kultury, biznesu, nauki, religii, w pobliżu pięknych tras spacerowych – Ogrodu Saskiego czy Traktu Królewskiego .

Termin składania prac mija 17 czerwca. Do końca czerwca Sąd Konkursowy wybierze najlepszy koncept. Zarząd Terenów Publicznych przyzna laureatom nagrody pieniężne: 40 000 zł za I miejsce, 20 000 zł za II miejsce, 10 000 zł za III miejsce i dwa wyróżnienia, w łącznej wysokości 10 000 zł. Zaplanowano również wystawę prac i dyskusję pokonkursową.

d3ko2z6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ko2z6