Trwa ładowanie...
d1mrydi

219 zgłoszeń do stworzenia projektu modernizacji pl. Małachowskiego!

Organizator konkursu przyjął zgłoszenia od architektów i urbanistów z Polski i z całego świata!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
219 zgłoszeń do stworzenia projektu modernizacji pl. Małachowskiego!
d1mrydi

Pod koniec lutego br. pisaliśmy o konkursie na koncepcję przebudowy pl. Małachowskiego w Warszawie. Plany są odważne - przewiduje się przekształcenie placu w miejsce spotkań, działań artystyczno-kulturalnych i wymiany doświadczeń przenikających się środowisk kultury, sztuki, nauki i biznesu.

Czytaj więcej: Plac Małachowskiego będzie piękniejszy!

Konkurs ogłoszono 28 lutego. Od tego czasu do Zarządu Terenów Publicznych wpłynęla rekordowa liczba 219 propozycji! Organizator konkursu, który czekał na dokumenty do 18 marca, przyjął zgłoszenia od architektów i urbanistów z Polski i z całego świata.

d1mrydi

Uczestnicy, którzy zostaną dopuszczeni do konkursu po spełnieniu warunków formalno-prawnych, będą mieli 3 miesiące na stworzenie koncepcji modernizacji XIX-wiecznego Placu Małachowskiego. Organizatorom zależy na zaproponowaniu idei miejsca otwartego na mieszkańców, eksponującego ponadczasowość architektury budynków okalających plac, z przestrzenią do organizacji wydarzeń artystyczno-kulturalnych.

Uczestnicy powinni wziąć pod uwagę formalne wymogi stawiane m.in. przez Stołecznego Konserwatora Zabytków, Inżyniera Ruchu i uwzględniać tezy wynikające z raportu podsumowującego przeprowadzone konsultacje społeczne. Zwycięska koncepcja posłuży do wykonania dokumentacji budowlanej, wykonawczej i kosztorysowej niezbędnej do przeprowadzenia modernizacji Placu Małachowskiego, która uwolni potencjał tego miejsca, wytyczonego w 1825 r. u zbiegu ulic Królewskiej , Traugutta, Mazowieckiej i Kredytowej, w sąsiedztwie instytucji świata kultury, biznesu, nauki, religii, w pobliżu pięknych tras spacerowych – Ogrodu Saskiego czy Traktu Królewskiego .

Termin składania prac mija 17 czerwca. Do końca czerwca Sąd Konkursowy wybierze najlepszy koncept. Zarząd Terenów Publicznych przyzna laureatom nagrody pieniężne: 40 000 zł za I miejsce, 20 000 zł za II miejsce, 10 000 zł za III miejsce i dwa wyróżnienia, w łącznej wysokości 10 000 zł. Zaplanowano również wystawę prac i dyskusję pokonkursową.

Czytaj również: Tak zmieni się kamienica przy Smolnej [ZDJĘCIA]

d1mrydi

Podziel się opinią

Share

d1mrydi

d1mrydi