Trwa ładowanie...

22 września to Dzień Bez Samochodu

Swoje cztery kółka zostaw w domu, komunikacją miejską pojedziesz za darmo!

22 września to Dzień Bez Samochodu
d24vf2y
d24vf2y

16 września rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, w trakcie którego promowany jest m.in. transport publiczny. W ramach tego wydarzenia 22 września, czyli w Europejskim Dniu Bez Samochodu, nie będzie trzeba kasować biletu w komunikacji miejskiej.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu obchodzony jest, z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2002 roku. Podczas Tygodnia organizatorzy, media i organizacje pozarządowe, promują proekologiczne rozwiązania transportowe, alternatywne paliwa, transport zbiorowy oraz informują, jak bardzo spaliny samochodowe szkodzą ludziom.

Wiele europejskich miast udowadnia, że można „zamienić wóz na bus" (oczywiście również na tramwaj, metro lub pociąg). Jednym z nich jest Warszawa, która kierowcom samochodów osobowych oferuje doskonałą alternatywę w postaci rozwiniętego systemu Parkuj i Jedź.

W ramach ETZT, 22 września Warszawa będzie obchodzić również Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia, zgodnie z uchwałą Rady m.st. Warszawy, w czasie podróży komunikacją miejską nie będzie trzeba kasować biletów. To udogodnienie będzie obowiązywać nie tylko w autobusach, tramwajach, metrze i pociągach SKM, ale również w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz Kolei Mazowieckich (w ramach oferty Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD). To zachęta dla wszystkich zmotoryzowanych, by przesiedli się z samochodów do komunikacji miejskiej.

d24vf2y

Zarząd Transportu Miejskiego prowadzi kampanię informacyjną. Pojawiły się reklamy na burtach tramwajów i na tyłach autobusów. Można je zobaczyć na 40 pojazdach. W pojazdach komunikacji miejskiej pojawią się też plakaty.

Partnerami kampanii są: Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m. st. Warszawy, Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i AMS.

d24vf2y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24vf2y