Trwa ładowanie...

25 firm chętnych do budowy obwodnicy podwarszawskich Marek

Skończą się korki na jednej z najgorszych tras wyjazdowych ze stolicy

25 firm chętnych do budowy obwodnicy podwarszawskich Marek
d37t9pi
d37t9pi

W styczniu 2014r. planowane jest podpisanie umowy z Wykonawcą na budowę obwodnicy Marek. Zakończenie prac przewiduje się w drugiej połowie 2016 roku - czytamy na stronie GDDKiA.

Dzisiaj minął termin na składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu ograniczonym na Projekt i budowa drogi ekspresowej S8 od węzła "Marki" do węzła "Radzymin Płd.". Zgłosiło się 25 chętnych. Dostarczone dokumenty będą teraz weryfikowane pod względem spełniania przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu. Wykonawcy, którzy uzyskają najwyższą liczbę punktów, zostaną zaproszeni do składania ofert w kolejnym etapie postępowania.

Droga ekspresowa S8 na odcinku Marki - Radzymin będzie posiadała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu oraz obustronny pas awaryjny. Dostęp do drogi będzie możliwy poprzez 4 węzły drogowe: Zielonka, Kobyłka, Wołomin i Radzymin Płd. W ciągu obwodnicy wybudowane zostaną m.in. chodniki i ścieżki rowerowe. W celu ochrony środowiska zrealizowane zostaną m.in. zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, nasadzenia zieleni, system odprowadzania i oczyszczania wód opadowych, zbiorniki retencyjne.

Inwestycja będzie realizowana w dwóch częściach. Pierwsza - od węzła "Marki" (bez węzła) do węzła "Kobyłka" - zostanie zrealizowana w 32 miesiące od dnia podpisania umowy. Druga – od węzła "Kobyłka" (bez węzła) do węzła "Radzymin Płd." - zostanie zrealizowana w ciągu 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Szacowny koszt inwestycji (wraz z dokumentacją i wykupem gruntów) to ok. 1,1 mld zł.

d37t9pi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37t9pi