Trwa ładowanie...

25 lat więzienia dla nożowników z Grochowa. "Zabili 26-letniego Dominika"

Do tej tragedii doszło dwa lata temu.

25 lat więzienia dla nożowników z Grochowa. "Zabili 26-letniego Dominika"
d4dyww5
d4dyww5

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga skazał na 25 lat więzienia 35-letniego Macieja S. i 29-letniego Wiktora Ł. Wyrok nie jest prawomocny. Przypomnijmy, że pod koniec 2013 roku przy ulicy Ostrobramskiej doszło do śmiertelnego ugodzenia nożem na jednej z klatek schodowych. Napastnicy zaatakowali aż cztery osoby, niestety 26-letniego Dominika nie udało się uratować. Pozostała trójka przeżyła wyłącznie dzięki szybkiej interwencji medycznej.

Sprawcy zabójstwa muszą również wypłacić 240 tys. złotych na rzecz rodziny ofiary . Ta jednak zapowiada złożenie apelacji od wyroku, ponieważ domaga się dożywocia dla nożowników z Grochowa. Oczekuje również znacznie wyższej nawiązki. Na razie nie wiadomo, czy obrońcy obu mężczyzn również zdecydują się na złożenie odwołania.

Warto dodać, że proces w tej sprawie trwał niemal rok, a postępowanie przedłużało się m.in. ze względu na zmianę zeznań oskarżonych. W toku przesłuchań przekazali prokuratorom, że sami zostali poszkodowani. Sąd jednak nie dał wiary tym tłumaczeniom i skazał sprawców na 25 lat więzienia.

d4dyww5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dyww5