Trwa ładowanie...
d25rj75

25 lat więzienia dla nożowników z Grochowa. "Zabili 26-letniego Dominika"

Do tej tragedii doszło dwa lata temu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
25 lat więzienia dla nożowników z Grochowa. "Zabili 26-letniego Dominika"
d25rj75

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga skazał na 25 lat więzienia 35-letniego Macieja S. i 29-letniego Wiktora Ł. Wyrok nie jest prawomocny. Przypomnijmy, że pod koniec 2013 roku przy ulicy Ostrobramskiej doszło do śmiertelnego ugodzenia nożem na jednej z klatek schodowych. Napastnicy zaatakowali aż cztery osoby, niestety 26-letniego Dominika nie udało się uratować. Pozostała trójka przeżyła wyłącznie dzięki szybkiej interwencji medycznej.

Sprawcy zabójstwa muszą również wypłacić 240 tys. złotych na rzecz rodziny ofiary . Ta jednak zapowiada złożenie apelacji od wyroku, ponieważ domaga się dożywocia dla nożowników z Grochowa. Oczekuje również znacznie wyższej nawiązki. Na razie nie wiadomo, czy obrońcy obu mężczyzn również zdecydują się na złożenie odwołania.

Warto dodać, że proces w tej sprawie trwał niemal rok, a postępowanie przedłużało się m.in. ze względu na zmianę zeznań oskarżonych. W toku przesłuchań przekazali prokuratorom, że sami zostali poszkodowani. Sąd jednak nie dał wiary tym tłumaczeniom i skazał sprawców na 25 lat więzienia.

d25rj75

Przeczytajcie też: Problemy z rozbudową II linii metra? "Decyzja środowiskowa w części uchylona"

Podziel się
d25rj75

Podziel się opinią

Share

d25rj75

d25rj75