Trwa ładowanie...

26. Bieg Powstania Warszawskiego. Pobiegnij dla Alanka

Już tradycyjnie w ramach Biegu Powstania Warszawskiego będzie można dołączyć do charytatywnej akcji „biegnę dla…”.

26. Bieg Powstania Warszawskiego. Pobiegnij dla Alanka
d1t3x5w
d1t3x5w

W sobotę 23 lipca po raz 26. ruszy Bieg Powstania Warszawskiego. Dziesięć tysięcy zawodników przebiegnie 10-kilometrową trasę śladem walk powstańczych z 1944 r. Będą mogli także pomóc 3,5-letniemu Alankowi z wadą serca.

Tegoroczna edycja Biegu Powstania Warszawskiego będzie się różnić od poprzednich – tym razem organizatorzy zaproponowali tylko jeden bieg, na 10 km. Dotychczas można było również zmierzyć się z dystansem o połowę krótszym. Drugą ważną zmianą będzie trasa. Tym razem uczestnicy pobiegną nie dwa pięciokilometrowe kółka, a jedno – sama trasa zaś rozciągnie się mocno na południe:

Mapa w powiększeniu dostępna TUTAJ

(Fot. aktywnawarszawa.waw.pl/)

Nie zmieniła się za to atmosfera biegu, która sprawia, że jest to jedno z najbardziej „klimatycznych” imprez tego rodzaju. Zawodnicy startują wraz z zapadnięciem zmroku, o godzinie 21, a jego trasa tradycyjnie prowadzi w rejonach, w których odbywały się walki powstańcze. Uczestnicy pobiegną w biało-czerwonych opaskach powstańczych, z głośników ustawionych przy trasie usłyszymy odgłosy bombardowania, a w kilku miejscach odbędą się inscenizacje najważniejszych wydarzeń z 1944 r. Jak co roku, honorowymi gośćmi biegu będą kombatanci i powstańcy, a końcowy odcinek zostanie oświetlony płonącymi zniczami.

d1t3x5w

Nic więc dziwnego, że bieg przyciąga także osoby, które traktują ten sport rekreacyjnie. – Nie trenuję profesjonalnie i nie biję rekordów, w tym roku bieg planuję skończyć w godzinę – mówi Nina Sosnowicz z sekcji biegowej PKO Banku Polskiego w Warszawie. – Mimo to staram się regularnie brać udział w imprezach, które mają ciekawą oprawę, jak Bieg Niepodległości czy właśnie Bieg Powstania Warszawskiego. W tym drugim największe wrażenie robi zbieg ulicą Karową, gdzie w tunelu pod wiaduktem słychać strzały. To robi bardzo „powstańczy” klimat – wspomina.

Tak wygląda cała trasa biegu

Pobiegniemy razem dla Alanka

Już tradycyjnie w ramach Biegu Powstania Warszawskiego będzie można dołączyć do charytatywnej akcji „biegnę dla…”. W tym roku uczestnicy wystartują dla 3,5-letniego Alanka. Chłopiec urodził się z wadą serca (HLHS) i wiotkością lewego oskrzela głównego. W najbliższych miesiącach ma przejść kolejną operację serca, na którą zbierane są środki. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy ukończyć bieg z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Alanka”. Zaangażowanie tych osób zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację chłopca. Kartki będzie można odbierać w piątek 22 lipca w Biurze Zawodów w godz. 10.00-14.00 oraz w sobotę 23 lipca w godz. 19.00-21.00 w namiocie PKO Banku Polskiego na terenie Ośrodka Polonia.

Źródło: (warszawa.naszemiasto.pl/aktywna warszawa)

d1t3x5w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t3x5w