Trwa ładowanie...

26 milionów na Pałac na Wodzie!

Wielkie dofinansowanie Królewskich Łazienek

Share
26 milionów na Pałac na Wodzie!
d31j9bn

5 września 2012 roku w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego podpisana została umowa dotycząca projektu „Konserwacja i remont Pałacu na Wyspie wraz z otoczeniem w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie”.

Projekt zakłada przeprowadzenie prac konserwatorsko-remontowych w Pałacu na Wyspie wraz z Pawilonami i otoczeniem oraz Amfiteatrze. Zabiegom tym zostaną poddane wszystkie elewacje Pałacu na Wyspie, jak również wybrane wnętrza, wśród nich Sala Balowa, Pokój Kąpielowy i Rotunda. Przeprowadzony zostanie remont dachu. Planowane jest wzmocnienie i izolacja tarasów oraz przebudowa instalacji elektrycznych.

Głównym celem projektu jest uświetnienie jednego z najcenniejszych polskich zabytków, podniesienie jakości infrastruktury Muzeum oraz komfortu zwiedzających. Istotny element projektu stanowi również program udostępniania zasobów cyfrowych informacji o Łazienkach Królewskich i epoce Oświecenia za pośrednictwem „Wirtualnego Muzeum” - edukacyjnego wortalu wiedzy.

d31j9bn

Planowany całkowity koszt realizacji projektu wynosi 36,5 mln zł. To największa dotacja, jaką widziano w Łazienkach Królewskich. Maksymalna kwota wydatków kwalifikowanych to 28,2 mln zł, w tym dofinansowanie z EFRR – 24 mln zł. Prace rozpoczną się jesienią 2012 roku a zakończenie przewidziane jest na jesień roku 2014.

d31j9bn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31j9bn