Trwa ładowanie...
dukzb5v
Transport
+1

26 nowych przystanków w stolicy i nowa pętla w Starej Miłośnie

Najwięcej przystanków - osiem - powstanie przy ulicy Jana Kazimierza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
26 nowych przystanków w stolicy i nowa pętla w Starej Miłośnie
dukzb5v

Pasażerowie będą mieli bliżej do komunikacji miejskiej - Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na projekt ponad dwudziestu nowych przystanków autobusowych. Powstanie też nowa pętla w Starej Miłośnie.

Inwestycje te są efektem konsultacji społecznych, próśb pasażerów oraz analiz prowadzonych przez ZTM.

Najwięcej przystanków - osiem - powstanie przy ulicy Jana Kazimierza. Jest to efekt konsultacji społecznych, które dotyczyły komunikacji w rejonie intensywnie rozbudowujących się Odolan.

dukzb5v

O wybudowanie przystanków zwracają się do ZTM również mieszkańcy. Tak było w przypadku ulicy Piłsudskiego w Wesołej, gdzie autobusy zatrzymają się przy skrzyżowaniu z Mazowiecką. Kolejne dwa przystanki, przy ulicy Conrada, ułatwią dojazd do szkoły i kościoła.

Autobusy będą się również zatrzymywały w nowych miejscach na Smoczej i na Podleśnej, dzięki czemu jadące tu linie będą mogły obsłużyć oba kierunki.

W ramach przetargu opracowana zostanie dokumentacja projektowa dla 26 przystanków – nowych lub przebudowanych oraz dla pętli autobusowej przy ulicy Granicznej w Starej Miłośnie. Termin składania ofert upływa 2 listopada 2016 roku.

Źródło: (ztm)

dukzb5v

Przeczytaj też: 31 października bez opłat w SPPN

dukzb5v

Podziel się opinią

Share
dukzb5v
dukzb5v