ycipk-3o1vt9

27 osób zatrzymanych. Odpowiedzą m.in. za 560 kg amfetaminy i 120 kg marihuany

Funkcjonariusze wydziałów antynarkotykowych - stołecznego i radomskiego - zatrzymali już 27 osób rozprowadzających i wytwarzających narkotyki na Mazowszu. Dobrze zorganizowana grupa miała kilka laboratoriów produkujących zarówno amfetaminę jak i mefedron.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymanie
Zatrzymanie (http://policja.waw.pl)
ycipk-3o1vt9

Zatrzymani odpowiedzą za przemyt do Polski co najmniej 20 litrów płynnej amfetaminy, wyprodukowanie ponad 400 kilogramów tego narkotyku oraz wprowadzenie na rynek 560 kg amfetaminy, 120 kg marihuany i 6 kg mefedronu.

Funkcjonariusze informują, że grupa była bardzo dobrze zorganizowana. Przestępcy wytwarzali narkotyki o dużej czystości, a następnie sprzedawali je gangom z całej Polski. Część ich towaru trafiała też do Europy Zachodniej.

Rzecznik stołecznej policji kom. Sylwester Marczak przyznał w rozmowie z TVP Info, że pierwsze uderzenie w gang miało miejsce w sierpniu 2018 r, kiedy zlikwidowano fabrykę amfetaminy w Wołominie.

ycipk-3o1vt9

Wartość przejętych narkotyków oszacowano wówczas na ponad 2 mln zł. Natrafiono również na magazyn z narkotykami zlokalizowany na warszawskich Bielanach.

Będą kolejne zatrzymania?

Dzięki zlikwidowaniu kolejnego laboratorium - tym razem w okolicach Szydłowca - policja przyznaje, że zatrzymanych w sprawie jest już 27 osób.

ycipk-3o1vt9
http://policja.waw.pl
Podziel się

Funkcjonariusze podkreślają, że z pewnością to nie koniec ich pracy nad tą sprawą i mogą się pojawić kolejne aresztowania.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga.

ycipk-3o1vt9

Źródło: TVP Info, RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
ycipk-3o1vt9
ycipk-3o1vt9
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3o1vt9