Trwa ładowanie...

3,3 tys. pijanych kierowców w 2013!

Kierowanie samochodem pod wpływem to jedno z najczęściej popełnianych przestępstw na drodze

3,3 tys. pijanych kierowców w 2013!
d251twq
d251twq

Wczoraj opisywaliśmy sprawę 42-latka, który w sylwestrową noc na skrzyżowaniu ulic Ludnej i Solec * potrącił 23-letniego pieszego na pasach, a po wypadku zbiegł . Zatrzymano go dopiero po pośicgu i ustawieniu policyjnej blokady. Opisywaliśmy także jak 31-letnia Izabela C. pod wpływem alkoholu wjechała samochodem do przejścia podziemnego* . Jej mercedes zatrzymał się na schodach przejścia podziemnego przy Rotundzie. Kobieta miała we krwi 1 promil alkoholu.

W Wigilię policja odnotowała w Warszawie i okolicach aż sześć wypadków. W jednym z nich - w Podkowie Leśnej - jedna osoba poniosła śmierć. W sumie pięć osób zostało rannych. Doszło również do 65 kolizji. Policja zatrzymała w święta kilkunastu pijanych kierowców.

Po tragicznym wypadku w Kamieniu Pomorskim trzeba ze smutkiem zauważyć, że w stolicy także mamy problem z pijanymi kierowcami. Do końca października ub.r. policjanci z drogówki w Warszawie oraz dziewięciu podwarszawskich powiatach zatrzymali blisko 3,3 tys. pijanych kierowców. - pisze dziś Gazeta.pl. W tej liczbie są także rowerzyści.

Co ciekawe, jak podaje Ministerstwo Sprawiedliwości, sądy zdecydowanie częściej w 2012 roku orzekały kary w zawieszeniu. Z danych Ministerstwa wynika też, że na 75 tysięcy skazanych ogółem za jazdę w stanie nietrzeźwym w 2012 roku, 72 tysiącom sądy czasowo zatrzymały prawo jazdy. Dożywotnio prawo kierowania samochodem straciło zaledwie 8 osób.

d251twq

O 20 proc., wzrosła w Warszawie liczba wylegitymowanych kierowców, bowiem policja zwiększyła patrole. Pijanych za kółkiem jest z roku na rok coraz mniej, co nie zmienia faktu, że wśród tych, którzy codziennie wyjeżdżają na stołeczne drogi, ok. 1 proc. jest po alkoholu.

d251twq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d251twq