Trwa ładowanie...

3 promile we krwi wicewójta. Prowadził samochód

Samorządowiec został skontrolowany trzykrotnie. Wyniki wykazały kolejno: 3,18, 3,11 i 3,01 promila alkoholu we krwi.

3 promile we krwi wicewójta. Prowadził samochód
d405eb4
d405eb4

3 sierpnia zastępca wójta Nadarzyna Tomasz M. został zatrzymany przez policję. Mundurowych powiadomił kierowca, który miał podejrzenie, że włodarz prowadzi auto pod wpływem alkoholu - informował serwis Zachodniemazowsze.pl. Teraz prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w Ruścu. Około godz. 18.00 policja została powiadomiona przez jednego z kierowców, że inny kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Okazało się, że to zastępca wójta Nadarzyna Tomasz M. – Gdy policjanci pojechali na miejsce, zastali tego mężczyznę w samochodzie, ale nie w trakcie jazdy. Został zabrany na badanie krwi – mówi p.o. rzecznika prasowego Komendy Policji w Pruszkowie sierż. sztab. Marta Słomińska.

3 promile alkoholu we krwi

Jak poinformował w TVN24 Andrzej Zwoliński, zastępca prokuratora rejonowego, Tomasz M. podejrzany jest o to, że "3 sierpnia w miejscowości Rusiec kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości". Po zatrzymaniu nastąpiło badanie zawartości alkoholu we krwi. Samorządowiec został skontrolowany trzykrotnie. Wyniki wykazały kolejno: 3,18, 3,11 i 3,01 promila alkoholu we krwi.

Jak informuje TVN 24 - dochodzenie prowadzone jest z art. 178a, paragraf 1 kodeksu karnego. Zastępcy wójta grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo nawet dwa lata więzienia. - Postanowienie o przedstawieniu zarzutów zostało sporządzone przez policję w dniu 8 sierpnia 2016 roku, tj. po uzyskaniu wyników badań krwi. Dotychczas sprawca tego czynu nie został przesłuchany w charakterze podejrzanego - podaje Zwoliński.

Źródło: (zachodniemazowsze.pl/tvn 24)

d405eb4
d405eb4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d405eb4