Trwa ładowanie...

30 nowych tramwajów dla Warszawy!

Wszystkie będą niskopodłogowe i w pełni klimatyzowane

30 nowych tramwajów dla Warszawy!
d9awc4p
d9awc4p

Spółka Tramwaje Warszawskie zaprosiła pięciu wykonawców do złożenia ofert w przetargu na zakup 30 jednokierunkowych, całkowicie niskopodłogowych i wieloczłonowych tramwajów. Wartość zamówienia to 187 050 000 zł. - poinformował Ratusz. Do złożenia ofert zostali zaproszeni wszyscy wykonawcy, którzy złożyli wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

  1. CONSTRUCCIONES Y AUXILIAR DE FERROCARRILES S.A. (Hiszpania),
  2. Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. (Polska),
  3. ŠKODA TRANSPOTATION a.s. (Czechy),
  4. SOLARIS Bus & Coach S.A. (Polska),
  5. STADLER Polska Sp. z o.o. (Polska) i STADLER Pankow GmbH (Niemcy).

Tramwaje te mają posiadać całkowicie płaską podłogę. Będą także niskopodłogowe i w pełni klimatyzowane (cześć pasażerska i kabina motorniczego). W każdym tramwaju ma znaleźć się automat biletowy oraz monitoring wizyjny. Nowe tramwaje będą także wyposażone w nowoczesny System Informacji Liniowej wraz z systemem zapowiedzi głosowych oraz system emisji reklam oparty na monitorach ciekłokrystalicznych. Tramwaje będą także wyposażone w system zliczania pasażerów. Nowością będzie zastosowanie w układzie napędowym pokładowego zasobnika energii, który pozwoli na zmniejszenie zużycia energii pobieranej z sieci trakcyjnej. Tramwaje będą miały maksymalnie 22 m długości i zdolność przewozową co najmniej 155 osób, w tym 22 na miejscach siedzących. Dwa z zamówionych tramwajów zostaną dodatkowo dostosowane do potrzeb nauki jazdy.

O wyborze oferty zadecyduje łączna liczba punktów uzyskanych w ocenie ofert. Cena stanowi kryterium o wadze 80%, natomiast 20% stanowią rozwiązania techniczne i funkcjonalne.

d9awc4p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9awc4p