Trwa ładowanie...

32. Warszawski Festiwal Filmowy. 10 dni uczty kinomanów - 175 filmów z 61 krajów

W październiku rusza 32. Warszawski festiwal Filmowy.

32. Warszawski Festiwal Filmowy. 10 dni uczty kinomanów - 175 filmów z 61 krajów
d3qs8s5
d3qs8s5

175 filmów z 61 krajów i tysiące widzów - 7 października rusza 32. Warszawski Festiwal Filmowy. To będzie 10 dni uczty dla kinomanów. W programie znalazło się bowiem 111 produkcji pełnometrażowych i 64 krótkometrażowych.

W najważniejszej festiwalowej sekcji, Konkursie Międzynarodowym, rywalizować będzie 15 najnowszych filmów, m.in. z: Izraela, Iranu, Francji, Węgier, Japonii, Meksyku i Filipin. O główną nagrodę będą też walczyć dwa polskie obrazy: „Wspomnienie lata” w reżyserii Adama Guzińskiego i „Słońce, to słońce mnie oślepiło” w reżyserii Anki i Wilhelma Sasnali. Polskie akcenty są także w innych sekcjach konkursowych.

W Konkursie 1-2, w którym nagradzane są filmy stanowiące pierwszy lub drugi obraz pełnometrażowy danego reżysera, Polskę reprezentować będzie film „Plac Zabaw” w reżyserii Bartosza Kowalskiego, a w Konkursie Filmów Dokumentalnych -„Komunia” w reżyserii Anny Zameckiej. Warszawski Festiwal Filmowy jest zaliczany do najważniejszych festiwali filmowych na świecie - obok, między innymi, imprez w Cannes, Wenecji, Berlinie czy Locarno.

Źródło: (IAR)

d3qs8s5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qs8s5